ГоловнаНовиниНовини Хмельниччини
15.06 2013

Подолянам показали обряди, звичаї та традиції рідного краю.

Подолянам показали обряди, звичаї та традиції рідного краю.

13 червня в Старокостянтинівському районному центрі культури відбувся 2 тур обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку». В ньому взяли участь 7 творчих колективів Старокостянтинівського і Шепетівського району.

 До гостей і учасників свята з вітальним словом звернулась Ільїнська Олена Василівна – директор обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, Заслужений працівник культури України.

 На розгляд журі огляду були представлені обряди:

  • «Колодка» народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Веселиха» Михайлюцького СБК Шепетівського району (керівник Тетяна Костюк  Августинович)
  • «Сватання – заручини» фольклорного ансамблю Ілляшівського СБК (керівник Тетяна Ніколаюк)
  • «Випікання короваю» аматорського колективу Верхняківського СБК (керівник Раїса Чабанко)
  • «Весілля» фольклорного колективу Пеньківського СБК (керівник Любов Гідзуло)
  • «Повесільні чоботи» народного фольклорного ансамблю «Берегиня» Волице-Керекешинського СК (керівник Ганна Козачук)
  • «Івана Купала» – народного аматорського ансамблю «Відлуння» Пашковецького (керівник Ніна Бойместрук)
  • «Колодій» – ансамбль Зеленецького СК (керівник Галина Франчук)

Метою обласного огляду-конкурсу народних звичаїв та обрядів «Стелися барвінку» є відродження та збереження звичаїв, традицій та обрядів, що побутують на Поділлі, підтримка і популяризація багатонаціональних культурних здобутків рідного краю, збереження мови, культури національних меншин, які мешкають на території Хмельницької області, та ознайомлення з етнічною культурою, звичаями і традиціями краю.

Учасники огляду на високому рівні відтворили фрагменти календарних (Колодку,веснянки, гаївки, ігри, Купальські обряди,), весільних обрядів (сватання, заручини, випікання короваю, плетіння гільця); обрядові пісні, хороводи, народні ігри, забави та багато інших притаманних для нашої місцевості свят, традицій, звичаїв та обрядів.

Перед початком показу конкурсного номера представник від колективу коротко розповів історію збору інформації про обряд, вказуючи прізвище, ім’я, по батькові респондента .

Виконання подільських народних обрядових дійств включало показ обряду, де правдиво відтворювали  дію, побудову і послідовність обрядів, автентичний словесний текст та народну мовну інтонацію, збережено природність рухів і поведінки учасників, що властиві справжнім носіям народних традицій.

Переглядів: 1393

Комментарии (3):

ОтменитьДобавить комментарий