ГоловнаНовиниНовини Старокостянтинова
19.06 2013

Старокостянтинівський район – лідер в області по темпу росту зарплат.

Старокостянтинівський район – лідер в області по темпу росту зарплат.

Актуальні теми зі сфери заробітків і ринку праці стали предметом принципової дискусії на засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, що відбулася 18 червня 2013 року на базі Старокостянтинівського району.

На зібрання запрошувалися представники від місцевої влади та відповідних профільних служб і підрозділів із чотирьох сусідніх районів: Красилівського, Теофіпольського, Білогірського, Волочиського. Наш район на заході представляли голова районної ради Іван Овчар та заступник голови районної державної адміністрації Володимир Ліщук.

Одним з пріоритетних у роботі обласної державної адміністрації на чолі з головою Василем Ядухою є питання погашення заборгованості із заробітної плати, підняття її рівня та повної зайнятості населення області. Це чіткий вектор діяльності всіх профільних служб району. На виконання цих завдань використовуються найрізноманітніші засоби, вишукуються шляхи вирішення; основною вимогою до них є їхня дієвість і ефективність.

Нині жорстко контролюється своєчасність виплати зарплат та погашення заборгованості попередніх періодів. Люди мають своєчасно отримувати зароблене. А ті керівники, котрі допускають борги, в жодному разі на лояльність чи поблажливість не можуть розраховувати, вони-то й матимуть справу з правоохоронними органами. Бо люди мають бути захищені.

Отож, по черзі кожен з районів мали слово для виступу. І кожному Світлана Лукомська, яка очолює Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, ставила чіткі і не завжди «зручні» запитання: що зроблено, що виправити, як аналізується ситуація, чому досі мають місце недопрацювання. Пояснень вимагала лаконічних і конструктивних, бо ж коли йдеться про людські зарплати та робочі місця, – абстракція і невиразність виключаються.

Приємно, що до Старокостянтинівського району не те що зауважень, а навіть і запитань було найменше. І це зрозуміло. Адже питання, які обговорювалися, під постійною увагою керівництва району. Підвищення рівня оплати праці, недопущення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам, а також легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення постійно знаходяться в полі зору керівництва району, а відтак відповідні налаштування у роботі мають і структурні підрозділи райдержадміністрації.

Заборгованість із заробітної плати в районі відсутня ще з 2011 року. Однак, за даними обласного управління статистики, за районом рахується заборгованість з виплати зарплати по Старокостянтинівській районній організації політичної партії «Наша Україна» в сумі 32,5 тис. грн.  До речі, ця партійна структура аналогічну картину створює й в інших районах, про що, власне, теж ішлося на нараді.

Середній розмір заробітної плати штатних працівників району за І квартал 2013 року становив 2000 грн. (це майже на 20,7% більше, ніж за відповідний період 2012 року). За темпами росту рівня середньої заробітної плати за І квартал 2013 року до відповідного періоду торік наш район – лідер в області і посідає І місце серед інших районів Хмельниччини. За квітень 2013 року середньомісячний розмір заробітної плати в районі зріс порівняно з попередніми місяцями і становив 2409 грн. (більше на 417 грн., або на 21% порівняно з відповідним періодом 2012 року).

Питання заробітної плати, рівня оплати праці та легалізації трудових відносин – досить об'ємні, і тому повсякчас викликають інтерес у людей.

Переглядів: 1059

Комментарии (3):

ОтменитьДобавить комментарий