Запущено сервіс  «Каталог  Підприємств, Організацій, Установ міста Старокостянтинова». На даний момент каталог містить записи по 461 організації міста. За додатковими даними звертайтеся до адміністрації проекту

Громадсько-інформаційний портал "Місто Старокостянтинів"

Памятники

 

 

оновлення

14.03.2012

 

повернутися на головну сторінку сайта

Пам'ятники і пам'ять
 

Окрасою нашого Старокостянтинова є пам'ятні місця, споруди і пам'ятники, створені руками людей, що славлять нашу епоху, події, край.

В них закладена пам'ять, якою жили, живуть і будуть жити наші земляки. Пам'ятники передають поколінням гордість або смуток, досягнення або навпаки, словом, це - символи, результати діяльності людей. Одні пам'ятники стоять тисячоліття, другі - віки, інші - ще менше.

Ідеологи від влади, щоб догодити уподобанням певних політичних діячів нашої епохи, проводять переоцінку тої пам'яті. Як зрозуміти нашу ментальність? Чому не вчимося у поміркованих старших поколінь того, що не потрібно рушити все і вся. Бо ламати не будувати – душа не болить!
Відомо дві безкінечності – космос і людська дурість, вибачайте. Може, обійдемось цього разу, без останньої?
Хочу запитати, чому і як заважає нам будувати краще життя пам'ятник В.І. Леніну? Адже деякі гарячі голови хочуть його демонтувати. Що від цього зміниться? Тоді давайте демонтуємо і бувший райком. Ленін у своїй роботі «Завдання союзу молоді», писав: «від старої (царської ) школи нам потрібно взяти все прогресивне для молоді і молодої держави...». Відсталу імперію (Росію) шляхом спроб і помилок вивели на міжнародний рівень, де з нами рахувалися. Зайшли в глухий кут. Чому? А тому, що думати не хотіли. Подивімося на сучасний Китай, який розвивався нашим шляхом і пішов далі. Ми ж сьогодні демонтуємо, перейменовуємо, бо так бажають заокеанські «друзі» та деякі свої діячі – писаки, яким обілити чи очорнити все одно.
Виходить, що ми стільки років, віддаючи шану Леніну, були несвідомі, якщо не сказати різкіше. Але ж створили багато корисного та прекрасного і користуємося цим до сьогодні.

Пройдуть роки, люди розберуться. Будуть нові лідери, герої і нові пам'ятники. То ж не рубаймо з плеча, бо категоричність не завжди ознака інтелекту і здорового глузду. Щасти нам всім.

Б.Бондарук, ветеран ЗС України

 

повернутися на головну сторінку сайта

Авторське право © 2006-2010  Всі права захищені

Копіювання матеріалів дозволено тільки з видимим посиланням на джерело: https://starokostyantyniv.com

Хостинг сайту наданий і здійснюється компанією ЗАО "SpaceWeb" (м.Санкт-Петербург, Росія)