Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

Архів старокостянтинівських новин

 

 актуально

 

 засідання ради

Безпека руху розпочинається в навчальних класах

Безпека руху розпочинається в навчальних класах Старокостянтинова


Чи не щодня із засобів масової інформації ми дізнаємось шокуючі подробиці дорожньо-транспортних пригод із загибеллю та каліцтвом дорослих і дітей. В переважній більшості ці пригоди виникають внаслідок грубих порушень правил дорожнього руху, у першу чергу водіями, їхньої недисциплінованості. Ми вирішили поцікавитись, як кажуть, із початків, тобто яким чином ведеться підготовка учасників руху у нашому місті. Як відомо, водіїв категорії «В», «С» готують два заклади – міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Старокостянтинівський ПТНЗ-ТСОУ.


Стосовно матеріально-технічної бази, процесу навчання проблем начебто немає, тоді як з відвідуванням – існують суттєві проблеми.


В МНВК навчаються учні ЗНЗ міста і району, а тому проблем з відвідуванням практично не існує, оскільки вони відвідують заняття в системі загальноосвітньої підготовки. Натомість проблема з відвідуванням існує в Старокостянтинівському ПТНЗ-ТСОУ, слухачами якого являються люди, які поєднують навчання з основною роботою та відвідують заняття у вечірній час за рахунок свого вільного часу.


З метою контролю проведення навчального процесу в навчальних закладах по підготовці водіїв 5 ВРЕР УДАІ УМВС України в Хмельницькій області проводяться вибіркові перевірки проведення та відвідування занять. В ході цих перевірок були виявлені факти систематичних пропусків занять учнями груп, що в свою чергу призводить до низького засвоювання матеріалу і як наслідок – до низьких результатів під час екзаменів.


11 травня 2010 р. чергова група слухачів (на фото), складала іспит з правил дорожнього руху для отримання водійського посвідчення. Екзамен приймала комісія у складі голови – начальника 5 ВРЕР УДАІ УМВС України в Хмельницькій області, підполковника Ю.І.Перепелиці, головного спеціаліста міського управління освіти С.С.Павлюка, директора Старокостянтинівського МВНК П.В.Коломійця, заступника директора МВНК з навчально-виховної роботи А.П.Кирилюка та голови обласної організації ТСОУ П.М.Шубіна.


З 30 чоловік, зарахованих в навчальну групу, з підготовки водіїв категорії «В», «С», випускні іспити в навчальному закладі склали 21 слухач. Інші 9 за систематичні пропуски не були допущені до випускних іспитів і їм запропоновано продовжити навчання за власний рахунок.


Відтак, з 21 слухача на іспити у ВРЕР було представлено 15, з яких склало іспит з Правил дорожнього руху тільки 7, а з практичного водіння – лише 4. Таким чином з групи у кількості 30 осіб водійське посвідчення отримали лише 4 слухача. Майже аналогічний результат у групі з підготовки водіїв категорії «С». З 30 чоловік до іспитів було допущено 17, з яких ПДР склало 6, а з водіння – 3 чоловіки. Таким чином водійське посвідчення отримали лише 3 слухача. Результати говорять самі за себе. Як повідомив начальник 5 ВРЕР УДАІ в Хмельницькій області підполковник Ю.І.Перепелиця, навчальним закладам запропоновано жорстко ставитись до підбору кандидатів на навчання та належного відвідування занять. В разі систематичних пропусків їх буде звільнено без повернення оплати за навчання. Усім потрібно пам’ятати, що посвідчення водія – це насамперед серйозна відповідальність не тільки за себе, а й за інших учасників руху, тому до навчання потрібно ставитись з усією серйозністю, наполегливістю, дисципліною.


Редакція буде в подальшому відслідковувати порядок підготовки водіїв в навчальних закладах міста.
Василь Дацюк
 

Засідання ради

Туберкульоз та ВІЛ/СНІД у Старокостянтинові
 


Зі страшними недугами ефективно можливо боротися лише спільно, координуючи зусилля владних структур, медичних працівників, освітніх, правоохоронних закладів, ЗМІ та, звичайно, громадськості.


Мова йде, у першу чергу про туберкульоз та ВІЛ-інфекцію/СНІД, які набувають загрозливого характеру і без вжиття відповідних кардинальних заходів можуть вразити будь-кого. А тому у місті діє рада з питань запобігання поширення ВІЛ-інфекції та з питань протидії туберкульозу.


Минулого тижня відбулося чергове засідання ради, яка розглянула питання Про стан епідеміологічної ситуації з туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД у місті станом на 20 травня 2010р.; Про стан діяльності кабінету дотестового консультування на ВІЛ-інфекцію/СНІД; Про стан роботи спеціалізованого формування служби соціально-профілактичної роботи ЦСССДМ та забезпечення здійснення соціальної роботи у навчальних закладах міста з питань протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу. У засіданні ради під головуванням заступника міського голови Л.В.Ніконішина взяли участь й виступили заступник головного лікаря О.І.Богомол, завідувач інфекційним відділенням В.П.Кульбаченко, зав. Епідеміологічним відділенням райСЕС Гнатюк, диреткор МЦСССДМ н.А.Чепелюк, начальник управління у справах сімї та молоді виконкому міської ради Н.І.Шабельник, спеціаліст методкабінету міського управління освіти Т.С.Селюченко, методист управління освіти В.Прадун та інші.


За інформацією заступника головного лікаря О.І,Богомол за 4 минулих місяці захворіло на туберкульоз 4 мешканці міста працездатного віку і кожен являється вогнищем інфекції. Всього зафіксовано 25 подібних випадків, у тому числі 4 дітей та підлітків. У місті є проблемні сім’ї, бездоглядні діти. В ЦРЛ проходять лікування 10 громадян, 17 дітей взято на диспансерний огляд. Основна мета боротьби з недугою профілактичні заходи, проведення флюрографійних обстежень, діагностика Манту. Але і тут є проблема, оскільки планово проходять медичне обстеження в основному працівники бюджетних установ й організацій. Під час засідання ради прозвучала шокуюча інформація – водієм одного з міських маршрутних автобусних рейсів працював хворий водій, допоки його не зняла санепідемслужба.


Усі медикаменти для лікуання хворих на недугу надходять безкоштовно з області, однак існує проблема через брак фінансування із соціальною підтримкою. Іншу шокуючу інформацію стосовно захворюваності на СНІД повідав присутнім завідувач інфекційним відділенням ЦРЛ В.П.Кульбаченко. усім відомо, що СНІД – одна з найскладніших проблем людства. На сьогоднішній день поширення ВІЛ носить характер пандемії, і у глобальному масштабі посідає четверте місце серед причин смертності. Серед країн Східної європи найбільш уражена Україна, серед областей західного регіону Хмельниччина. В області Старокостянтинів займає середину щодо поширення захворюваності. Як кажуть, причин для тривоги та вжиття ефективних заходів протидії більше ніж достаньо. В україні щодня зазнають інфікування 50-52 особи, помирає – 6-8 осіб, хоча точної статистики не існує. В Старокостянтинівському районі зафіксовано 28 ВІЛ-інфікованих, з них 4 дітей. Померло 3 жінки молодого віку. Тривожать й інші цифри. З 2009 року – статеве ураження становить 46%, а інфекційне – 44%. Фактично, ми усі, наші діти знаходимось в групі ризику, а проти ВІЛ-інфекції не існує вакцини, оскільки вірус постійно зазнає мутацій. Ситуація в місті повинна бути керованою. А тому рада ухвалила рішення з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокерма щодо продовження інформаційно-просвітницької роботи серед молоді та городян, активізувати лекційну роботу серед учнівської молоді, продовжити залучати до тестування на ВІЛ-інфекцію осіб з ризикованою поведінкою та широких верств населення. Потрібно зрозуміти, що алкоголізм, наркоманія, проституція, аморальний спосіб життя – це прямий шлях отримання вищезазначених захворювань. Під час засідання ради звучала пропозиція обмежити перебування молоді на вулиці у вечірній час, введення комендатської години, заборона продажу алкогольних напоїв, цигарок молоді, силове вилучення для лікування небезпечних для суспільства людей тощо.


Тож хочеться сподіватися, що ці зусилля будуть конкретними, а не декларативними, і нам стане житии безпечніше. Хоча в силі залишається і відоме прислівя – береженого Бог береже.
Василь Дацюк