Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 інтерв'ю в номер

 

 комунальне підприємство

 

«Я буду робити усе для того, щоб наше місто розвивалось»

М.С. Мельничук, Старокостянтинівський міський голова


Черговий номер газети «Голос громади» порадував прихильників звичною для газети необґрунтованою, іноді навіть смішною критикою дій міського голови Миколи Мельничука та інших наближених до нього людей. Щораз жителі міста читають дану газету лише для того, аби котрий раз довідатись чергову нісенітницю, яка спала на думку тому чи іншому автору статей. Сьогодні окремі із статей коментує міський голова Микола Мельничук
.
- Микола Степанович, тож як насправді проходять роботи на центральному колекторі?
- Сьогодні в надзвичайно складних умовах на аварії проводяться роботи по будівництву нового колектора. За три дні вдалося пройти лише 30 м із 130. Прокладається новий сучасний колектор. Якщо усе буде добре, то за днів 4-5 вдасться завершити роботи і стоки підуть по самоплиннному колектору, тому що на даний час підприємство «Водоканал» перекачує стоки без колектора за допомогою пожежних рукавів. Я щиро вдячний усім працівникам, хто задіяний на роботах по ліквідації аварії за самовіддану, часто небезпечну працю. Окремі слова вдячності підприємству «Вінниця спецбуд», службі МНС.
Видобуток води технологічно складна процедура, а ще важча - переробка та відкачка стоків. Раніш я не був детально знайомий з роботою підприємства «Водоканал», проте зараз як ніхто інший можу детально розповісти кожному як важко працюють робітники даного підприємства. Сьогодні вони здійснюють відкачку нечистот з глибини 24 м, уявіть собі, перевищені в сотні разів викиди аміаку, загазованість, усе це спричиняє вплив на їх здоров’я, проте не дивлячись нінащо люди з повною відповідальністю виконують свою роботу. Зараз ми шукаємо техніку, яка зможе швидко підняти нечистоти і утилізувати їх. Процес ускладнюється і тим, що під час ліквідації аварії ми подаємо воду населенню, але зрозуміло, що ми не можемо робити по-іншому. Лише звертаюсь до вас із проханням на певний час в деякій мірі обмежити використання води, лише для того, аби люди та техніка мали змогу вчасно відкачати стоки.
Навіть за таких умов нормально функціонують школи, дитячі садочки, підприємства, лікарня.
Можете бути певні уже зовсім скоро буде побудовано новий колектор, відновиться звичне водопостачання, а саме гарячої води, адже її подача припинена лише для того, аби вчасно відкачувати нечистоти.
- Що ви можете сказати щодо інформації, яка міститься в одній із статей «Голосу громади» на рахунок якості нашої води?
- Ці люди подали неправдиву інформацію лише для того аби ввести в оману жителів міста, спричинити серед них паніку. Адже усі ці «писарі» далекі від того якою має бути вода, які аналізи проводяться перш, ніж вода потрапляє до споживачів. І якщо вода не пройде певний контроль ніхто ніколи не дозволить вживати її громадянам нашого чи іншого міста. А вас шановні старокостянтинівці можу запевнити, що вода пройшла усі стандартні перевірки і має показники по якості одні з кращих в області та Україні. Просто даним особам уже немає до чого вчепитися, то вони шукають що-небудь аби лиш обізвати, оббрехати міського голову, вдаючись навіть до обману.
- Микола Степанович декілька слів про початок опалювального сезону у нашому місті?
- Тут я хотів би розпочати зі ще одного матеріалу газети «Голос громади». Мене звинувачують у тому, що у школах під час канікул припинене опалювання. Скажіть будь ласка, навіщо витрачати не сто, і не тисячу гривень на опалювання, коли в школі немає дітей, а лише 5 максимум 10 вчителів приходить на декілька годин. Думаю, мало кому відомо, що ми ще не отримали ліміт газу, проте розпочали опалювальний сезон. Так, опалення проводимо не в повну силу, але навіщо, коли на вулиці +14, +16, для того, щоб люди відкривали кватирки і випускали тепло на вулицю. Відразу як тільки цього вимагатиме погода буде ввімкнене опалення на повну потужність. Щодо зростання цін на тарифи, то повірте мені, не Мельничук хоче підняти ціну, а цього вимагає ситуація. В основі тарифу на тепло, воду лежить ціна на енергоносії та газ, а вона сьогодні значно зросла, а ще є люди, яким потрібно платити заробітну плату. Ось і сьогодні ми шукаємо кошти, щоб заплатити за енергоносії, щоб не відключили те чи інше комунальне підприємство.
- Ще однією доволі актуальною темою у місті є будівництво пам’ятника жертвам Голодомору?
- Не знаю чому, але кісткою у горлі для декого стало питання зведення пам’ятника жертвам Голодомору. Адже це наша історія, яку ми не можемо і не маємо права забувати. Пам’ять про загиблих у 32-33 роках варто відродити, нам потрібне місце де знайдуть спочинок душі загиблих, замордованих у ті страшні роки. Таким місцем стане пантеон жертвам Голодомору, який буде відкрито за 10-15 днів.

Добра всім, здоров’я, віри у завтрашній день. Будьте певні я буду робити усе для того, щоб наше місто розвивалось, будувалось, стабільно працювали усі інфраструктури. А від вас сподіваюсь на розуміння та підтримку. Всього найкращого.
- Дякую за змістовну розмову.

Леся Гусарчук
 

Комбінат комунальних підприємств: проблеми та перспективи

Керівник комбінату комунальних підприємств міста Старокостянтинова БУЛИЧ В. Є.


Сьогодні важко уявити комунальну галузь міста без його найстарішого комунального підприємства, а саме комбінату комунальних підприємств (в народі "комунгосп").
Сфера діяльності цього підприємства розгалужена та охоплює все місто. Поряд з основним видом діяльності - санітарна очистка, благоустрій міста, підприємство утримує таки соціально значимі о&єкти міста як міське сміттєзвалище, міське кладовище, міський парк культури та відпочинку, міську лазню, очисні споруди з мережею зливової каналізації пболгарського" містечка, криниці громадського користування, комбінат проводить різку аварійних дерев по місту, надає транспортні послуги. Жоден міський захід чи свято не обходиться без праці цього підприємства. Отже про роботу та проблеми ми розмовляємо з керівником комбінату комунальних підприємств БУЛИЧЕМ Володимиром Євгеновичем.
Запитання: Володимире Євгеновичу у світі сьогоднішніх непростих часів як живе ваше підприємство та які його основні завдання та проблеми? В.Є* Рік 2007 був для на визначальним в плані подолання податкових зобов'язань та внесків до Пенсійного фонду. Ми вперше спрацювали хоч і з незначним, але прибутком, із певною стабільністю та подією вступили в новий рік, окреслили план та пріоритетні завдання, подали пропозиції і вже вкотре отримуємо менше чим мінімально потрібно для утримання міських об'єктів, які закріплені за підприємством. Так станом на сьогодні асигнування, передбачені на рівні попереднього року і це при тому рості цін на паливно-мастильні матеріали, енергоносії, заробітну плату, тощо.
Особливо тривожить питання благоустрою та розширення міського кладовища, належного утримання полігону твердих відходів (міського сміттєзвалища), організація збирання та утилізації відходів від населення приватного сектору. Судить самі саме цей вид послуг найбільш збитковий для нас, адже для цієї роботи у нас задіяно 6 транспортних одиниць - 4 трактора та 2 автомобіля. Географія прибирання від Вокзалу - І до Цукрозаводу, тобто все місто. Сьогодні лічені вулиці не охоплено ранковим прибиранням. Результат: так ми дещо локалізували стихію несанкціонованих сміттєзвалищ та й місто стало дещо чистішим, а для нас суцільні збитки, бо відсоток людей, які справно платять, незначний. Багато жителів уникають проплати, причому під різними приводами (нема сміття, не викидаємо, прикопуємо на подвір'ї, спалюємо та ін.) хоча і багато людей нам дякують.
Сьогодні ми займаємось переписом (інвентаризацією) населення приватного сектору та їх зведенням до комп'ютерної бази. Єдина програма дозволить з центром по розрахункам мати можливість видавати довідки на субсидію, та виявляти злісних неплатників.
В якості ініціативи хотілося б щоб в межах місцевого самоврядування було прийняте рішення, що при будь якому зверненні громадянина в державні органи при вирішенні будь яких питань було б обов'язково пред'явлена довідка про сплату за утилізацію відходів згідно норм накопичення, затверджених виконкомом міської ради. Треба зробити нормою законослухняність кожного громадянина. Це стосується і ЖЕКу, адже вагомих важелів, як в них так і в нас нема, як наприклад кран чи пломба в інших комунальників. Тут варто зауважити, що середньостатистичний німець платить за утилізацію відходів 150 Євро, а ми не хочемо платити 3,46 грн.
Прагнення та бажання таке, щоб у наступному році - році святкування 800-річчя міста, у нас не залишилось несанкціонованих сміттєзвалищ, в тому числі на його околицях, щоб зросла свідомість та культурний рівень громадян. Щоб депутати, нарешті, виділили кошти під Програму поводження з відходами, яка прийнята у нас, та, на жаль, не виконується. Саме вона передбачає впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів. На сьогодні альтернативи такому виду збирання немає, адже вона дає змогу використовувати вторинні ресурси, зменшити навантаження на полігон твердих відходів, економити природні ресурси, покращити санітарний стан та цілий ряд інших переваг. Саме ця програма в місті передбачає закупку і бульдозера, і різнокольорових контейнерів під сировину, пресу для пресування, інші заходи. Тож має звернення через газету до депутатів підтримати цю програму.
Кореспондент: Володимире Євгеновичу питання експлуатації міського сміттєзвалища, тобто його закриття стоїть не один рік. Які зрушення в цьому плані?
Б. Є. Так дійсно однією із найбільш гострих господарських проблем як в Україні в цілому, так і зокрема в нашому місті залишається проблема твердих побутових відходів (ТПВ). Обсяг вивезення щорічно зростає. На сьогодні утворення побутових відходів на душу населення за добу складає 0,6 - 0,7 кг., або 220 - 250 кг. в рік. І має стійку тенденцію зростання. Потужності полігонів для такої кількості не хватає. Старокостянтинів в цьому не виключення. Хоча в нас вже є нова земельна ділянка під полігон твердих відходів, який би відповідав всім правилам та нормам. Потрібно як кажуть зовсім мало - кошти, і кошти значні. Зауважу, що напрацювання в цій сфері є і питання найближчого часу повинно зрушитися з мертвої точки. Проблема сьогодні - утримання сміттєзвалища, його перевантаженість, відсутність важкого бульдозера для роботи, відсутність електроенергії, відсутність гаража та інших умов на даному об'єкті.
Кореспондент: Міська лазня - деякі депутати закидають що її ремонт обійшовся надто дорого.
В.Є. По перше лазня давно потребувала ремонту, маючи статус комунальної та громадської мала понад два роки приписи Держохоронпраці та заборону на експлуатацію внаслідок застарілого технічного обладнання, зокрема котлів. Також варто відмітити, що поруч із реконструкцією ми вирішили ряд застарілих проблем міста: проклали нитку газопровода середнього тиску під вул. Грушевського, провели зовнішній благоустрій клумби з газоном та асфальтування автостоянки. Збудовано колектор та проклали каналізаційну мережу, чим зняли стару проблему забруднення річки, так як стоки скидаються в загальноміську каналізацію.
Кореспондент: Володимире Євгеновичу, а що робиться з Вашого боку для покращення фінансового стану та роботи підприємства.
В. Є. Насамперед хочу відмітити кадрову стабільність нашого підприємства, незважаючи на низьку заробітну плату та почасти невдячну роботу, попри збитковість, ми розширили географію послуг санітарної очистки від жителів приватного сектору і через механізм субсидій, роз'яснювальної роботи, іншими шляхами збільшуємо надходження від цього виду послуг, хоча і змушені будемо з наступного року збільшити тариф на 25%.
Відкрили на господарстві дільницю по прийому вторсировини, а саме паперу, склобою та пластмаси від населення міста.
Ми розширили асортимент та послуги ритуальної служби. Систематично переглядаємо угоди по вивозу та утилізації відходів від підприємств, організацій та комерційних організацій, щоб відповідали факту та нормам накопичення.
Третій рік динаміка власних надходжень понад 30%. Якщо за весь минулий рік ми заробили (без асигнувань з боку міської ради) 445,5 т. грн., то за 9 місяців цього року вже 539,7 т. грн., але вже ж таки хотів би сказати наступне: інвестування, дотації в комунальну галузь настільки запізнились, що ми маємо час від часу стільки проблем. Ми повинні зрозуміти, комунальні підприємства це підприємства життєдіяльності людей і це основна галузь і його пріоритетна підтримка повернеться стабільністю тарифів та якістю обслуговування, На жаль Комбінат комунальних підприємств на протязі останніх років такої підтримки не відчуває з боку всіх інститутів влади.

Записала Надія Богачук