Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 пряма лінія

 

 подія

 

Активна позиція жителів міста

Міський голова Старокостянтинова


27 травня відбулась пряма лінія з міським головою Миколою Мельничуком.
Приємно здивувала активна позиція жителів міста, які телефонували впродовж усієї прямої лінії, раз за разом порушуючи важливі питання щодо організації благоустрою міста. Старокостянтинівців цікавить усе, починаючи від рідного містечка і до врегулювання ситуації в Україні загалом.
Та, як завжди, гарячим залишається питання ремонту доріг. З такою проблемою до міського голови звернулися жителі вулиць Калініна, Шевченка, Бурлуцького, переулків Свободи та Калініна. Як запевнив Микола Мельничук, усі ці питання поступово вирішуватимуться, адже на ремонт необхідні чималі кошти, проте міською владою робиться усе можливе, аби привести до ладу не лише центральні вулиці, але й більш віддалені.
Хвилює мешканців міста і благоустрій майданчиків біля будинків, з таким питанням звернулися жителі вулиці Попова, 13 та Жовтневого містечка. Щодо благоустрою Жовтневого містечка міський голова пообіцяв, що уже незабаром розпочнуться роботи по приведенню у порядок даної території. Адже як відомо, дане питання уже давно ініціюється міською владою, приємно що і самі мешканці висловлюють свою підтримку міському голові у даному питанні.
Ще одне не менш важливе питання відселення жителів з аварійно-небезпечних будинків по вулиці Миру, 2/110, 2/111, Тельмана, 9. Микола Мельничук запевнив, що питання розглядаються і він сподівається на позитивне вирішення даної проблеми.
По гарячих слідах було вирішено проблему, з якою звернулися мешканці будинку по вулиці Миру, 1/157, а саме очистка каналізації. Відразу ж після дзвінка були дані відповідні доручення для вирішення цього питання.
Цікавить Старокостянтинівців, чи можливо вирішити питання перевантаження автомобілями центральної дороги міста. Як повідомив міський голова, до 800-річчя міста планується розширити центральну дорогу та озеленити її. Уже цими днями розпочнуться роботи по облаштуванню тротуару поблизу міської лазні.
Взагалі пряма лінія пройшла у активному напруженому ритмі. Жителі міста дякували міському голові за роботу, яку він проводить у місті. Усі вони покладають на нього великі сподівання у вирішенні усіх наболілих питань.
Леся Гусарчук

НАДІЯ ДЄЄВА:

Заступник Міністра оборони України Надія Дєєва у місті Старокостянтинові
 

 “...НАЙПЕРШЕ, МИ ПОВИННІ БЮРОКРАТИЧНО, НАПОЛЕГЛИВО І В ХОРОШОМУ РОЗУМІННІ СЛОВА – АГРЕСИВНО СПІВПРАЦЮВАТИ, щоб військовослужбовці не вважали найголовнішою подією у своєму житті – вручення ордера, а наполегливо і віддано служили Україні!”
18 і 19 травня заступник Міністра оборони України Надія Дєєва перевірила стан першочергових житлових об’єктів, незавершених будинків, найближче та перспективне планування будівництва Подільського УКБ у Житомирі, Бердичеві, Новограді-Волинському, Хмельницькому, Старокостянтинові і Шепетівці.
Під час робочих зустрічей з начальниками гарнізонів, командирами частин, керівниками підрядних організацій, мерами міст Надія Миколаївна перш за все мала на меті з’ясувати реальний стан речей співпраці замовника будівництва в особі Подільського УКБ з міською владою у питаннях землевідведення під будівельні майданчики на будівництво житла для військових, наголосити про соціальні аспекти які слід враховувати командирам і начальникам при розподілі житла між військовослужбовцями.
“Загальна потреба житла у зоні відповідальності Подільського УКБ – Вінницька, Житомирська, Хмельницька Рівненська, Чернівецька і Тернопільська області, станом на початок травнями складає 9 тисяч 770 квартир. – зазначив начальник Подільського УКБ Микола Чорноокий. – У цих шести гарнізонах ми маємо 4417 військовослужбовців які перебувають у черзі на покращання житлових умов. Цього року за планом ми повинні здати в експлуатацію 911 помешкань, і маємо усі необхідні як фінансові так і матеріальні ресурси аби збудувати зазначену кількість квартир. Станом на середину травня ми отримали 16,2 млн. гр. на оплату будівельно-монтажних та проектно-вишукувальних робіт.”
Перебуваючи у Старокостянтинові, Надія Миколаївна цікавилась якістю виконуваних робіт на новому житловому масиві «Авіатор». Супроводжуючий її міський голова Микола Мельничук запевнив пані Надію, що згідно плану подальшої забудови містечка тут запланована розвинута інфраструктура – дитячий садок, школа, культурний центр тощо. Відвідала Надія Миколаївна й дошкільний навчальний заклад «Калинонька», очолюваний Г. А. Гусарчук, котра одночасно являється директором Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
В інтерв’ю журналістам Заступник Міністра оборони Надія Дєєва зокрема зазначила, що такого поняття як – черга військовослужбовців, взагалі не повинно існувати, бо лейтенанта-випускника чи офіцера, який прибув до нового місця служби, ми повинні одразу забезпечувати службовим житлом, а після двадцяти років вислуги він має право на помешкання для постійного користування.
“Важливість вивчення ситуації з будівництвом житла безпосередньо у цих шести містах є дуже важливою особисто для мене. – акцентувала увагу журналістів Надія Миколаївна. – Адже ці шість міст складають 10 відсотків від загальної потреби на житло із 132 міст України, де взагалі є черги військових, а це дуже багато. Ще однією причиною моєї робочої поїздки саме цими містами є велика кількість сімей військовослужбовців, які в них мешкають. Так у Старокостянтинові 67 відсотків загального населення складають саме військовослужбовці та їх сім’ї.
– Вивчивши стан справ, ми матимемо змогу корегувати план будівництва житла як у поточному році так і на перспективу. Ми удосконалимо структуру управління процесом будівництва за рахунок оптимізації співпраці з адміністрацією міст і з будівельними організаціями. Ми вноситимемо зміни у розподіл субвенцій, які надаються для гарнізонів на передачу житлового фонду до місцевих органів самоврядування, тобто тим, які найбільш готові. Ми маємо у цьому підтримку з боку Міністерства фінансів. Нам приємно працювати з мерами Житомира, Бердичева, Старокостянтинова, Новограда-Волинського де проводяться спеціальні сесії міськрад для пришвидшення темпів землевиділення, розгляду інших важливих питань від вирішення яких на пряму залежать темпи і якість будівництва житла для військових, - розповіла журналістам Надія Миколаївна.
АНДРІЙ АГЄЄВ
Фото автора.