Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 подія

 

 семінар

 

Панна Весна -2008

Панна Весна 2008 - Тетяна Малиш. м. Старокстянтинів

Мабуть, вже зовсім скоро весна у нашому місті стане особливою і асоціюватиметься не інакше, як з молодіжним конкурсом краси, таланту та інтелекту «Панна Весна». Творчий проект, започаткований шість років тому талановитою поетесою та журналістом Оксаною Радушинською перетворився на святкове шоу, якого чекають жителі, а надто молодь, Старокостянтинова.
З року в рік конкурс набирає обертів, знаходить все більше відгуків у людей, які з власної ініціативи його підтримують, розвивають, вдосконалюють.
Підтвердженням цьому - яскравий фінал VІ молодіжного конкурсу краси, таланту та інтелекту «Панна Весна -2008», який проходив під патронатом міського голови Миколи Мельничука, за підтримки виконавчого комітету міської ради. Його організаторами стали районна телерадіокомпанія та 42 гарнізонний Будинок офіцерів.
13 квітня, друга половина понурого вітряного недільного дня. А у великій залі гарнізонного Будинку офіцерів немає вільних стільців. Натомість тут скільки теплого сонця! Скільки справжньої весни, що виблискує у посмішках глядачів!
На грудях багатьох з присутніх червоні серця. У фоє проходить Всеукраїнська благодійна акція «Почуйте всі!», підтримана соціальними службами міста та освітніми закладами. Кожен, хто кинув у скриньку гроші, віддав часточку свого серця для дітей з вадами зору, і таким чином допоміг у придбанні спеціального медичного обладнання, і отримав від волонтерів яскраве сердечко-наклейку, щоб всі бачили, як багато людей приєднуються до акції.
Тож зал в очікувані, а на великому екрані імена спонсорів свята. Ними стали: офіційний партнер «Oriflame» (Алла Наскалова), фінансовий партнер кредитна спілка «Альянс», туристична агенція «Дивокрай-тур», аптека «Адреналін», квітковий магазин «Вікторія», голова Союзу українок Литви Тетяна Моргун, пп Довгаль П.М., «КомТехСервіс», бар «Транзит». Медіа-підтримка – газета «Наше місто» та міське радіомовлення.
І врешті-решт урочистий момент настав, відкрилися лаштунки і на сцені з’явилися юні старокостянтинівські красуні. Кожним своїм граційним рухом разом з знаним танцювальним колективом «Вихиляс» (керівник Ольга Хлистун, вона ж і хореограф-постановник конкурсу), вони славили весну у рідному Старокостянтинові.
А потім на сцені з’явилися знамениті герої «Дванадцяти стільців» Остап Бендер, якого просто неперевершено зіграв cпівавтор сценарію, ведучий Сергій Шпітько, а також Кіса (Юрій Вілавський) та отець Федір (Антон Кожевніков). Як вони грали! Думаю, присутні на якусь мить навіть забули про сам конкурс, захопившись маленьким театром наших талановитих акторів. Зовсім скоро до героїв Ільфа і Петрова приєднається і блискавична Мадам Грицацуєва, яку зіграє Ольга Леочко.
І хто б подумав, що ці улюбленці публіки, обігравши дію комедійного твору і шукаючи стільці у Старокостянтинові, будуть з глядачем протягом всього конкурсу і чудово проведуть свято разом з юним Денисом Грищуком та музикантом, композитором краю Олегом Круторогим.
І високе журі, склад якого в цьому році теж змінився та виріс, було оголошене за допомогою блискучого гумору старокостянтинівського ендера. До складу журі увійшли: Валерій Умріхін, співорганізатор Всеукраїнської акції «Не будь байдужим!», Євген Семенюк, рицар ордена Христа-Спасителя, телеведучий «Поділля-Центру», Антон Бєлєванцев, заслужений працівник асоціації конкурсів та конкурсів краси «Панна Україна», заступник міського голови Віктор Ніконішин, завідувач відділу культури виконавчого комітету Василь Муляр, начальник управління у справа сім’ї та молоді Наталія Шабельник, начальник 42 гарнізонного Будинку офіцерів Євген Блискун, поетеса, журналіст районної телерадіокомпанії Оксана Радушинська, фотомайстер Петро Радушинський, директор фірми «Oriflame» Алла Наскалова.
Віктор Ніконішин урочисто привітав учасниць та гостей «Панни Весни» і після цього розпочався власне сам конкурс.
Кожен вихід на сцену юних конкурсанток ставав маленькою подією весняного дійства. Усі дванадцять красунь мали змогу себе представити, розкрити перед глядачем свої таланти, показати свої уміння ходити по імпровізованому подіумі у купальниках, народних костюмах та вечірніх сукнях. Вони співали, танцювали, декламували вірші і щиро посміхалися. А ми думали про те, як важко буде журі серед скількох перлин знайти найкращу, найкоштовнішу.
Не менш яскравими були виступи найкращих творчих колективів Старокостянтинова. І не потрібно було розігрівати публіку, коли на сцені з’являлися танцювальні колективи та гурти «Арабеск», «Вихиляс», «Калинонька», «Блек-Данс», «Грація», вокалісти Каріна Вакарєва, Олег Круторогий, Микола Бегеба, шоу-тріо «Арт-Форсаж», зразковий естрадний гурт «2+3». Усіх їх зустрічали гучними оплесками. Та найбільше овацій отримали того вечора, звичайно, юні конкурсантки.
І вечірні сукні, вихід у яких став кульмінацією свята, тільки підкреслили особливість кожної з них.
Приємно вражена від побаченого публіка розхвильовано чекала результатів. А між тим ведучі розігрували призи від «Oriflame», жартували і красиво відтягували момент істини. Та він настав. І для кожної учасниці проекту запам’ятається назавжди. Бо ж, по суті, не було переможених, кожній з красунь дісталася перемога у різних номінаціях.
Але перед оголошенням результатів офіційним журі, право голосу мали спонсори. Алла Наскалова, директор фірми «Oriflame» назвала Панну «Oriflame», якою стала Ірина Скоропацька (№6), путівку до Карпат від туристичної агенції «Дивокрай» з рук директора Василя Михайлюка отримала Катерина Спірідонова (№3), їй же дісталися косметичні засоби від аптеки «Адреналін» та квіти від «Вікторії». Голова Союзу українок Литви Тетяна Моргун вручила вишукані прикраси з бурштину Катерині Мельник(№4) та Тетяні Малиш (№9), назвавши їх юними сором’язливими красунями, яких чекає велике майбутнє. Олександр Сомов, директор фірми «КомТехСервіс» запропонував Юлії Канарик (№1) обрати подарунок у магазині фірми.
А потому члени журі Євген Блискун, Василь Муляр, Євген Семенюк, Валерій Умріхін поступово, тримаючи головну інтригу, оголошувало номінанток: Юлія Канарик (№1) – «Панна грація», Катерина Аргунова (№2) – «Панна оригінальність», Катерина Мельник (№4) – «Панна талановитість», Ірина Скоропадська (№6)– «Панна романтичність», Ярослава Гура (№7) – «Панна артистичність», Ірина Кондратова (№8) – «Панна елегантність», Вікторія Колішенко (№10) – «Панна глядацьких симпатій», Анастасія Ліщук (№12) – «Панна стиль». Член журі, фотомайстер Петро Радушинський виокремив тих, кому дістався титул «Панна фото». Ними стали Марина Надолинська(№5), Тетяна Малиш (№9) та Наталія Буєва (№11). Усім їм – шикарні букети, дипломи, подарунки та, звичайно, поцілунки. Зал вкотре зірвався оплесками, та раптом притих. Аби виконати відповідальну місію назвати кращих, на сцену піднімався голова журі Анатолій Бєлєванцев. Професійно витримавши хвилюючу паузу він оголосив результати. Третьою віце-панною стала Марина Надолинська (№5), другою віце-панною – Наталія Буєва (№11), першою віце-панною – Катерина Спірідонова (№3). Для оголошення «Панни Весни-2008» на сцену запросили заступника міського голови Віктора Ніконішина. Ще кілька хвилин інтриги, хвилювань та очікування, і «Панна весна» названа. Нею стала учасниця під номером 9 учениця Старокостянтинівського ліцею Тетяна Малиш. Для неї – головний приз від «Дивокраю» - путівка до сонячного Криму, (до речі путівки від цієї тур агенції отримали ще перші три переможниці), золота прикраса від міської влади, гучні оплески залу, можливість представляти наше місто на конкурсі «Перлина Поділля», а в разі перемоги, чого ми щиро бажаємо Тані, на конкурсі «Міс Україна» (і знову ж таку ж можливість матимуть перші три переможниці), для неї – чудової тендітної дівчини ця весна, це свято і зелений вінок королеви. А в очах юної панни сльози, а у залі на глядацькому місці другого ряду від щастя ридає її скромна мама…
Що ще додати до вищевикладеного? Тільки те, що з року в рік конкурс «Панна Весна», режисерами-постановником, звукооператором якого є Сергій Грищук , стає все кращим і збирає все більше прихильників. Тільки те, що вразили оформлення, озвучення та спецефекти шоу-дійста. Тільки те… І так можна продовжувати вічно. Тай й чи варто взагалі ставить крапку? Адже ми уже вшосте переконалися – кожен фініш цього чудового проекту – це його новий старт. То ж хай натхнення і шалений творчий настій не залишають авторів, організаторів та учасників «Панни Весни». Отож, живемо сподіванням, що через весну ми обиратимемо найкращу дівчини нової весни, нового року.
Ірина Костіна
Фото Анни Музики

 

Твори добро

Семінар нарада м. Старокостянтинів


Діти завжди радість для батьків, адже не дарма кажуть, що діти - наше майбутнє. Та як невимовно боляче батькам, рідним, коли дитина хворіє. А ще більше щемить серце, коли знаєш, що дитина народилася з вадами, і ніхто, і ніщо змінити це не зможе. Ось тоді в родині розпочинаються суперечки, звинувачення, нерозуміння. Найчастіше у таких випадках мами наодинці залишаються зі своєю бідою. Та приємно те, що сьогодні про таких дітей почала дбати держава та місцеве самоврядування. Значну допомогу батькам надають центри соціальної реабілітації, які працюють сьогодні по всій Україні, зокрема в Хмельницькій області їх 15, у нас же при лікарні працює Старокостянтинівський районний центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів та міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
15 квітня у м. Старокостянтинові відбулася семінар-нарада на тему «Оптимізація діяльності центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Хмельницькій області». На семінарі були присутні міський голова м. Старокостянтинова Микола Мельничук, заступник міського голови Віктор Ніконішин, начальник фінансового управління Валентина Камінська, заступник голови райдержадміністрації Анатолій Пасічник, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Роман Білик, заступник начальника управління соціального обслуговування та захисту населення облдержадміністрації Любов Корнійчук, керуючий обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів Василь Карапозюк, начальник управління праці та соціального захисту населення Старокостянтинівської міської ради Іван Верчук, начальник районного управління Іван Домбровський, керівники центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
Усі присутні мали можливість побувати у Старокостянтинівському районному центрі медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів (директор Тетяна Крутобера) та міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів (директор Галина Гусарчук). Гості могли ознайомитись з роботою даних центрів, довідатись про досягнення спеціалістів даної галузі. Після чого роботу семінару було продовжено з а круглим столом. Тут усі представники обговорили ті проблеми, що їх найбільше турбують, висловили побажання та пропозиції, адже кожен з них зацікавлений у тому, аби такі центри розширювалися та розвивалися, аби організація роботи таких закладів сприяла поліпшенню сімейного добробуту родин, які мають хворих дітей. Кожен з керівників центрів розповів про своє бачення роботи у таких центрах, про свої напрацювання.
Слова подяки лунали на адресу Василя Карапозюка, Романа Білика, котрі завжди співпереживають і надають посильну допомогу усім центрам області. Гості щиро дякували міському голові Миколі Мельничуку за теплий прийом, за прекрасне, оновлене місто, де розвиваються різного роду інноваційні інфраструктури.
Впевнена, усі, хто побував на семінарі почерпнули для себе багато цікавого, адже щоденна робота у центрах соціальної реабілітації вимагає вдосконалення роботи, активної позиції, як у себе в місті, так і за його межами, від роботи таких людей залежить доля дітей котрі відвідують такі заклади. Саме на працівники центрів виконують основну частину роботи по адаптації дитини в суспільстві. Їх праця - це неоціненний скарб для усіх батьків, які виховують хворих дітей. Впевнена, що працівники закладів реабілітації можуть пишатись своїми вихованцями. Адже навіть один крок самостійно зроблений такими дітьми вартий тисячі нагород та шквалу аплодисментів.
Леся Гусарчук