Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 гостра тема

 

 бліц-опитування

 

Кому шкодить розвиток будівництва у місті

Мітинг м. Старокостянинові


Питання будівництва 9-поверхового 96-квартирного будинку по вул.. Попова, 38 ( забудовник – ТОВ «Гарант Альфа ДМГ» останнім часом на слуху у значної частини жителів міста. Різні чутки про те, що будівництво, яке по суті ще й не розпочато, уже наносить шкоду мешканцям сусідніх будинків, передаються з уст в уста. Навколо питання будівництва девятиповерхівки –безліч обговорень та дискусій, а біля будівельного майданчика час від часу збираються стихійні мітинги, учасники яких вимагають показати документи, які б підтверджували доцільність будівництва. До міської ради надійшло кілька заяв від жителів сусідніх із будівництвом багатоповерхівок – Попова, 36, 29, 28, 28/3 та ін.
Аби дізнатися у чому ж полягає суть питання, навколо якого точиться скільки дискусій, ми звернулися за коментарем заступника міського голови Василя Михайловича Бабюка.

- Щоб дати аргументовану і достовірну відповідь щодо будівництва 9-ти поверхового будинку по вул.Попова, тобто щодо доцільності забудови на даній території та відповідність усім будівельним та іншим нормам, потрібно розглянути выдповыдні документи.
Отже, 8 грудня 2006 року рішенням сесії міської ради ТОВ «Гарант Альфа ДМГ» надано дозвіл на підготовку матеріалів попереднього погодження для будівництва по вул. Попова, 38 9-ти поверхового житлового будинку із вбудованими громадськими приміщеннями. Відповідно до даного рішення зібрані підписи відповідних служб, що дали своє погодження на розміщення об’єкта на зазначеній території, на підставі яких 21 грудня 2006 р. рішеннями 10 сесії затверджено містобудівне обгрунтунтування, а саме обґрунтування доцільності будівництва 9-ти поверховго багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими громадськими об’єктами по вул.. Попова, 38. На цій же сесії міська рада вирішила надати ТОВ «Гарант Альфа ДМГ» дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки площею 3000 м. кв. по вул.. Попова, 38. На підставі вищевказаних рішень було розроблено проект землеустрою, який отримав позитивні висновки і пройшов відповідну експертизу щодо доцільності будівництва даного об’єкту.
21 лютого 2007 року рішенням 13 сесії міської ради земельну дану ділянку надано в оренду юридичній особі – ТОВ «Гарант Альфа ДМГ». Відповідно між міською радою та ТОВ «Гарант Альфа ДМГ» заключено договір оренди земельної ділянки.
Зазначене рішення відповідно до ст.. 24 Закону України «Про планування та забудову територій» надає дозвіл на розроблення проектно-кошторисної документації на будівництво об’єкту. ТОВ «Гарант Альфа ДМГ» у ліцензованій проектній організації (м.Хмельницький) замовлено робочий проект будівництва.
Хочу підкреслити, що проектно-кошторисна документація отримала усі позитивні експертні висновки . А зокрема: Хмельницької облсанепідемстанції, територіального управління державної інспекції з енергозбереження по Хмельницькій області, Подільського експертно-технічного Центру, управління з питань наглядово-профілактичної діяльності ГУ МНС України в Хмельницькій області.
На підставі вищезазначених документів виконавчим комітетом міської ради надано ордер на проведення земельних робіт з розробки котловану під фундамент проектованого об’єкту.
На даний час проведено огородження території. Проводяться заготовчо-складські роботи будівельних матеріалів. Для визначення несучої спроможності фундаменту проведено забивання випробувальних паль.
Це і стало поштовхом до ситуації, що виникла навколо будівництва. Жителі сусідніх будинків аргументують свою схвильованість тим, що у їхніх будинках ніби то почали тріскати стіни. Між тим, на стихійних мітингах, що відбулися біля будівельного майданчику, мітингуючи не дали слова ні забудовнику, ні представникам міської ради, щоб виступити з цього приводу. Тому було представниками міської влади було запропоновано створити ініціативну групу, до якої б увійшли мешканці сусідніх будинків, аби разом провести детальне обстеження квартир прилеглих будинків. Адже в результаті зовнішнього візуального обстеження 6-поверхового та 5-ти поверхових сусідніх будинків по вул.Попова, 36 та 28/3 від забивання паль тріщин не виявлено. Але й до сьогодні немає інформації про створення такої ініціативної групи.
Цікаво, що серед виступаючих були й ті, хто немає жодного відношення до піднятого питання. То може суть не у самому будівництві по вул.Попова, 38? Можливо комусь щкодить сам факт розвитку міста, будівництва у Старокостянтинові, яке останнім часом набуло значних темпів?
До речі, планом забудови по вул. Попова, 38 передбачено проведення комплесного благоустрою територій, облаштування дитячих та спортивних майданчиків і т.і. Тобто, це будівництво, як і багато інших у Старокостянтинові покликане тільки поліпшити житлові умови його мешканців.
А закінчити свій коментар по даному питанню хочеться висновком містобудівного обґрунтування:
« Будівництво 9-ти поверхового багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудинковими громадськими приміщеннями по вул.. Попова,38 поліпшить рівень житлового комфорту мешканців кварталу, впорядкує його планувальну структуру. За рахунок високої забудови задовольнить потребу 72-х сімей у житлі при значній економії земельних ресурсів міста».

Чи помітне для вашого гаманця зростання цін?

Торговий центр, м. Старокостянтинів


Щоденне зростання цін неприємно дивує не лише мешканців нашого міста. Впевнена, кожного пересічного громадянина країни цікавить чи обґрунтоване економічно таке зростання, звідки беруться щоденні 10-15 коп. на той чи інший товар? Якщо й далі так піде, що зможуть завтра купити пенсіонери, малозабезпечені громадяни? Відвідавши магазини нашого міста, ми зафіксували наступні ціни на товари щоденного попиту: крупи: гречка – 5.00 грн., рис – 5.15 грн., молоко – 3.60 грн., кефір – 2.25 – 4.00 грн., сметана – 4.10 грн., яйця – 5.50 – 6.00 грн., сир – 36-38 грн., олія – 12- 14.50 грн., масло – 3.40 – 5.70 грн., хліб – 2.25 – 2.70 грн., куряче філе – 28.50 грн., ковбаса теляча – 32 – 35.50 грн., ковбаса хмельницька – 26 грн., сардельки – 29.70 грн., сосиски – 27.70 грн.,
оселедець солений – 10 грн., шпроти – 4 – 5.50 грн., сардина – 4.10 – 4.80 грн., помідори – 14 – 15 грн., огірки – 14.50 – 16.00 грн., морква – 6-8 грн., капуста – 4.50 грн., банани – 9.50 грн., мандарини – 12.50 грн., лимони – 15.50 – 17.50 грн., яблука – 4.50 – 12 грн.
Наскільки помітне зростання цін жителям нашого міста ми поцікавились у них самих?

Марія, пенсіонер
- Я взагалі дивуюся звідки беруться такі ціни. Адже зростання відбувається мало не щодня на 20-30 копійок, а то й на цілу гривню - дві. А подивіться на рівень заробітних плат, що ж можна сказати про розміри пенсій. Наприклад, я на свою пенсію можу купити буханку хліба, пакет молока, грам 200 не дорогої ковбаси раз на 3 дні. Решта пенсії йде на оплату комунальних послуг, придбання ліків, без яких неможливо обійтись, тим паче у моєму віці. А хочеться ж, як кажуть, делікатеси. Добре що допомагають діти, купують фрукти, цукерки, м'ясо...

Ірина, підприємець
- У мене невеличкий бізнес. Але й мені інколи не вистачає коштів на те, що мені хочеться. Звичайно, необхідні продукти, товари, я маю змогу купити, не голодую. А от, як виживають пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні сім'ї, я взагалі, дивуюся. Адже за останній час відбувся різкий ріст цін. Найбільше ж здорожчали продукти, особливо фрукти, овочі, молочні та хлібо-булочні вироби, крупи...

Володимир, військовослужбовець
- Придбанням продуктів в нашій родині займається дружина. Щодня чую від неї про подорожчання цін, принаймні на 15-20 копійок точно. Добре, що у нас батьки живуть в селі, допомагають городиною, щотижня привозять яйця, молоко, сметану. Не уявляю, як вижити тим, у кого ніякої допомоги зі сторони немає. Картопля, буряк, морква теж коштують недешево, тому доводиться виживати хто як може.

Алла, домогосподарка
- Останнім часом ціни ростуть дуже стрімко. І моя сім,я уже встигла відчути цей зріст на собі. У мене двоє маленьких дітей. І будь-чим годувати їх я не хочу. Адже потрібні вітаміни, правильне харчування. Тому намагаюся майже щодня купувати свіжі фрукти та овочі. А зараз вони подорожчали майже вдвічі. Що ж буде далі? Про це навіть думати не хочеться.

Людмила, продавець
- Я розумію обурення людей через подорожчання цін. Але нехай зрозуміють вони і нас. Ми ж не самі придумуємо ціни, закупівельна ціна росте, зростають ціни і в нас. Як на мене то на ріст цін впливає нестабільна ситуація в країні. Коли, нарешті поліпшиться рівень економіки, можна буде розраховувати на стабільність цін. Звичайно, потрібно керівництву держави думати й про відповідне зростання заробітної плати.

Леонід, пенсіонер
- Зростання цін добре вдарило по гаманцю населення, особливо пенсіонерів. Добре відомо, що сьогоднішня пенсія не рідко не відповідає прожитковому мінімуму. А всі добре розуміють, що найнеобхідніші засоби для існування це харчі, часто ліки, і звичайно надання якісних комунальних послуг - а за все разом доводиться платити не дешево.

Олександр, менеджер
- Ціни завжди росли і будуть рости. Ось, наприклад, подорожчав бензин, закономірно, що й інші товари теж подорожчали. Кажуть, що ми прагнемо до Європи і рівняємось на європейські ціни, а як же бути з нашими "європейськими" заробітними платами. То можливо, варто спочатку навчитися надавати європейські послуги і забезпечити людей відповідною заробітною платою.

Світлана, бухгалтер
- Я безпосередньо пов,язана з бухгалтерією та економікою і більш-менш розумію звідки беруться такі ціни. Але і я не завжди знаходжу обгрунтування для збільшення цін на той чи інший товар. Якщо реально порахувати витрати родини з чотирьох осіб на місяць, то заробітна плата, яку ми отримуємо виявиться лише 3-4 частиною необхідних коштів.

Ольга, медсестра
- Якщо чесно, то я не дуже помітила зростання цін. Зазвичай я їду в Хмельницький і закупляю необхідні продукти на продуктовому ринку, або ж в супермаркетах на тиждень. Можливо тому, що роблю закупки на великі суми, не завжди помічаю подорожчання на 10-15 копійок. Єдине, що дивує, так це зростання цін на хліб. Ось тут помітно, навіть дуже. Адже доводиться щодня купувати хлібо-булочні вироби, а їх ціна щодня росте.

Наталія, економіст
- Економічно обгрунтувати зростання цін можна лише на деякі продукти. А от більшість з них, як на мене, просто надумані. Чому ж так різко не ростуть заробітні плати, як ціни? Мої батьки живуть в селі. І хоча у них, як то кажуть усе своє - і курочка, і кролики, і свині, але ж їх теж потрібно чимось годувати, а ціни на корм для тварин ростуть дуже швидко, стає не вигідно тримати домашню худобу.