Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 

 Бліц-опитування

 

 

 


Скільки коштує Ваш ремонт?


Вирішили зробити ремонт? Яким ви хочете бачити свій дім? Скільки коштів у це вкласти?… За виконання ремонтних робіт ви можете заплатити по-різному. Адже можна поклеїти шпалери та пофарбувати стелі самостійно, і це вийде значно дешевше.
Словом, ми вирішили дізнатися скільки сьогодні коштує ремонт квартири. І зрозуміли, що визначити конкретні ціни дуже складно. Адже усі вони мають умовне значення, тому що залежать від багатьох факторів, а саме: обсягу, складності виконуваних робіт, необхідної якості виконання, місця ведення робіт, термінів виконання… І, виходячи з цього, ціни можуть значно коливатися.
Обійшовши більшість магазинів міста, де можна придбати будівельні матеріали, ми дізналися скільки коштують найпоширеніші необхідні матеріали для ремонту. Відтак, вартість керамічної плитки складає 37-48 грн. кв.м, на підлогу – 62-72- 79 грн. А послуга укладання плитки за 1 кв.м площі складатиме сьогодні 45-50 грн. У більшості майстрів вартість роботи залежить ще й від ціни на саму плитку.
Стяжка підлоги обійдеться вам у 12-15 грн. за кв.м. Самовирівнююча суміш для підлоги коштує 36-80 грн. за 25 кг. Лінолеум - 25-35 грн кв.м, ламінат – 13-56 грн.
Малярські роботи забирають найбільше часу. Це пов'язано з тим, що кожний шар шпаклівки, що накладається, повинний цілком просохнути, перш ніж продовжувати роботу. 1 кв.м шпаклювання коштує 25-35 грн. А 30-кг мішок шпаклівки коштує 35-45 грн. 1 л фарби «Сніжка» коштує 8 грн., а от пофарбувати один кв.м пошпакльованої поверхні вам обійдеться - 5 грн. Ціна 10 л грунтовки у магазині коштує 75-80 грн. А багет приклеять за 5 грн. погонний метр. 1 л фарби «Емаль» коштує 11-22 грн.
Поштукатурять стіни вам майстри за 13-15 грн. 1 кв.м. Мішок цементу коштує зараз 50 грн. за 50 кг.
Роботи в санвузлі – 1 точка 50-100 грн. А 1 м 15-ї труби коштує 3-5 грн., 20-ї – 5.60-7 грн. Крім самих труб потрібні ще різноманітні деталі, кутовики, змазки і т.д.
Вартість листа гіпсокартону складає 48-55 грн., а робота з ним коштує 25-30 грн.
Щоб провести електропроводку, за 1 точку з вас візьмуть 10 грн. 1 м провода коштує при цьому 0.65-3.70 грн.
Завершальним етапом ремонту вважається поклейка шпалер. За це з вас візьмуть 8-10 грн. 1 кв.м. А от 1 рулон шпалер коштує 7.50-25-33-50… грн.
Ми описали лише невелику частину будівельних принад, для ремонту оселі потрібно ж значно більше матеріалів – це і плінтуси, силікон, піна для різних щілин, цвяхи, шурупи, лаки, фарби, тонери, багети, кутовики, профілі, різні суміші, розчини і.т.д. За які також потрібно буде викласти чималу суму.
Зараз майже усі ставлять пластикові вікна, а це ще додаткові витрати. Порахувати увесь арсенал матеріалів і робіт дуже складно. Адже усе залежить від вашої уяви, бажання, смаку, і, звичайно ж, розмірів гаманця.
Ми опитали людей, які нещодавно пережили такий хвилюючий етап у житті, як ремонт і тих, хто тільки його планує. Пропонуємо їх роздуми на дану тему.
Максим, підприємець
- Якраз зараз у моїй квартирі тримає завершальний етап ремонту. Залишилось поклеїти ще три рулони шпалер у вітальні. Стіни ”під євро” у кімнатах не робили - дорого. Задовольнилися хорошими шпалерами. Коридор у квартирі поступово переходить у кухню. Між ними вимурувано лише арку. І коридор при цьому візуально виглядає набагато більшим. Проект такого невеличкого перепланування придумав сам. Я вичитав, що замість кахлю на робочу зону кухні можна класти дерев’яну вагонку. Коштує це вдвічі дешевше. Усі ремонтні роботи виконував я сам. Ремонт разом із купівлею сантехніки обійшовся мені приблизно в 20 тисяч гривень.
Олександр, військовослужбовець
- Ремонт - задоволення не з дешевих. Я уже майже рік планую розпочати ремонт у квартирі. Поки що збираю кошти. Проте уже все приблизно підрахував. Наприклад, щоб положити ламінат на підлогу лише в одній кімнаті площею 17 кв.м мені доведеться витратити тисячу гривень. Сухі суміші для вирівнювання стін та підлоги коштують 400 грн. Може знадобитися також ґрунтовка – ще додаткові витрати. На багет, клей, флізелінові шпалери та фарбу піде ще 600 грн. От і виходить, що зробити ремонт однієї кімнати коштуватиме більше 2 тис.грн., і це не враховуючи різні оздоблювальні та дизайнерські матеріали і роботу майстрів.
Катерина, домогосподарка
- Ремонт - це завжди маленька катастрофа. Я робила невеличкий ремонт вдома літом. На це пішло багато нервів, грошей і сил. Дуже не зручно робити ремонт, коли при цьому проживаєш в квартирі. Доводиться постійно переносили меблі та речі з місця на місце. Я живу у Болгарському містечку, глобальних робіт там робити не потрібно, а от клеїмо шпалери та перефарбовуємо стелю приблизно раз у два роки.
Алла, бухгалтер
- Моїй квартирі уже давно потрібен ремон. І косметичним явно не обійдеться. Можливо, будемо робити з невеликим переплануванням. Якщо знайдуться кошти, почнемо за кілька місяців. Поки що я не маю уявлення скільки потрібно грошей на ремонт. Адже ми його робили десь років 6 назад. Тоді ще не було таких різноманітних будівельних матеріалів. Зараз же усе дуже гарне, але й дороге.
Наталія, лікар
- Ремонт можна робити, тільки коли маєш достатньо грошей щоб звернутися до гарних майстрів і на матеріали. Якщо підрахувати усі витрати на ремонт, то отриману суму потрібно помножити на два, лише у деяких випадках на півтора раза. Знаю це із власного досвіду. Завжди під час ремонту виникають якісь додаткові незаплановані витрати. Звичайно, можна уникнути цих витрат, але де гарантія, що ремонт не доведеться згодом переробляти. Думаю, що краще запланувати кошти так, щоб трохи залишилось, ніж не вистачило. Тут економити не варто.
Михайло, пенсіонер
- Ремонт - це постійний тривалий процес життя. Не встигнеш одне підремонтувати, як вже потрібно інше і так по колу. Навіть, якщо зробити все за один раз, то потім нові проблеми одночасно, як сніг на голову. Ми із дружиною живемо у власному будинку. Тому розумієте, чому я так кажу. Усе вдома я роблю сам. А облаштуванням, оздобленням оселі займається моя дружина. Якогось сучасного ремонту у нас немає. Проте, у хаті завжди побілено, пофарбовано, паркет попастований, дах цілий і т.д. Навіть більшість меблів удома я зробив власними руками.
Павло, механік
- Останній свій ремонт чудово пам’ятаю. Ми найняли по рекомендації знайомих так званих «гарних майстрів»... через два тижні вигнали і майже все довелося після них переробляти самому. І тут справа зовсім не в грошах, а в якості робіт. Хоча грошей також пішло не мало. Приблизно 5 тис. доларів.
Олег, студент
- Мої батьки якраз зараз роблять капітальний ремонт із заміною проводки, опалення, сантехніки... Вони найняли дійсно хороших майстрів. Двох молодих хлопців. Вони дорого беруть за свою роботу, але і роблять якісно. Вже мало що й лишилось – ванна, туалет, коридор та кухня. А так майже все готово.
Віктор, підприємець
- У моїй 3-кімнатній квартирі ремонт тривав 4 місяці. Намагався застосовувати будівельні матеріали оптимально-дорогі та якісні. На ремонт планував витратити у 4-6 тисяч, заплатив десь 11 тисяч доларів. Але недороблені місця все ж залишилися і вже досить довго не доробляються. Це мабуть, найважче, довести усе до завершення. Наприклад, ще досі у кімнатах немає люстр, не вісять карнизи і не прибиті пороги.
Андрій, студент
- Батьки робили невеличкий ремонт на кухні, клеїли шпалери, ложили плитку і т.д. Майстрів взяли по оголошеннню з газети. Зробили гарно, акуратно і швидко. Вони витратили близько півтори тисячі грн. на матеріали і 800 – взяли за роботу. Як виявилося у майстрів складені договори з деякими будівельними магазинами, при цьому вони мають постійну знижку на будматеріали, що допомогло нам зменшити витрати.
Оксана, менеджер
- Ми якраз робимо зараз ремонт у ванні. Планували витратити на це десь 1000$. Ремонт, правда, капітальний - заміна усіх труб, сантехніки, плитка, шпаклювання... Триває ремонт уже 2 місяці, у зв’язку з святами, а обійдеться десь в 1500$. Дуже багато незапланованих витрат. А робить усе мій чоловік з сином. Ми майстрів наймали лише коли ставили пластикові вікна у всій квартирі, але це було десь два роки назад. Решта ремонту, крім коридору у нас уже зроблений.

Анна Музика