Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 

свято наближається

 

 освіта  

 

План заходів проведення Дня Святого Миколая та святкування Новорічних і Різдвяних свят у місті.
Святий Миколай Чудоворець


18.12.2007 р. о 13.00 – Свято Миколая для дітей-сиріт, дітей-інвалідів. (Приміщення Центральної районної бібліотеки).
19.12.2007 р. о 12.00 – Свято «Ой хто, хто Миколая любить», дитяче свято «Мандрує по світу Святий Миколай». (Актова зала ДМШ ЗОШ, дитячі садки, бібліотеки для дітей).
22.12.2007 р. о 16.00 – Відкриття Новорічної ялинки. (Центральна ялинка, Площа біля міської ради).
24.12.2007 р. о 14.00, 1.01.2008 р. о 12.00 – Привітання міського голови керівників підприємств, організацій та трансляція по радіо.
25.12.2007 р. о 12.00 – Новорічно-різдвяні колядки та концерт духовної музики вокального ансамблю «Хорал» викладачів ДМШ. (Храм Святого Іоанна Хрестителя).
25.12.-28.12.2007 р. о 10.00 – Новорічні ранки. (Дошкільні навчальні заклади міста).
26.12.-27.12.2007 р. – Новорічні ранки для дітей регіонального Центру раннього розвитку дитини. (Приміщення РЦРРД).
з 26.12.2007 р. по 01.01.2008 р. – Вручення подарунків для дітей із багатодітних родин.
25.12.-29.12.2007 р. о 10.00 – Новорічні ранки. (Загальноосвітні навчальні заклади міста).
29.12.2007 р. о 18.00 – Новорічний бал для старшокласників. (ЗНЗ міста).
29.12.-30.12.2007 р. – Поздоровлення Діда Мороза та Снігуроньки організацій, установ та підприємств міста. (м. Старокостянтинів (по місту).
01.01.2008 р. о 14.00 – Новорічний ранок з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими героями. (Центральна ялинка, Площа біля міської ради).
02.01.2008 р. о 11.00 – Новорічний ранок з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими героями. (ЗОШ №7).
02.01.2008 р. о 11.00 – Новорічний ранок з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими героями. (ЗОШ №6).
03.01.2008 р. о 10.00 – Новорічний ранок з Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими героями. (ЗОШ №1).
07.01.2008 р. о 12.00 – Новорічно-різдвяні колядки та концерт духовної музики вокального ансамблю "Хорал" викладачів ДМШ. (Свято-Троїцький Храм (Замок).

Оргкомітет
 

Ранньому дитинству – особлива увага міської влади, педагогів та батьків

Дошкільна освіта в місті Старокостянтинові


Головна мета дошкільної освіти в місті – створення сприятливих умов для особистісного становлення дітей, забезпечення їх збалансованого розвитку, формування життєвої компетентності дошкільнят, розвитку ціннісного ставлення до світу природи, культури, людей, самих себе.
Така глобальна мета висовує певні вимоги до забезпечення належної гарантованої якості дошкільної освіти і найвагоміша з них – модернізація змісту, оновлення його відповідно до вимог часу із збереженням при цьому позитивного досвіду та забезпечення його новими прогресивними ідеями.
В основу освітньої політики покладено пріоритетність дошкільної освіти як фундаменту цілісної системи неперервності освіти. Від якості цього фундаменту, закладеного в перші роки життя, залежатиме динаміка особистісного зростання дитини, її життєві установки та світосприймання в майбутньому, а відтак рівень сукупного інтелекту нації.
У місті проводиться послідовна змістовна робота щодо розвитку дошкільної освіти відповідно до законодавства України у сфері дошкільної освіти, міської програми розвитку суспільного дошкільного виховання «Дошкілля Старокостянтинова на 2004 – 2010 роки», враховуючи сучасні вимоги до освіти, визначені в Указі Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні» від 04.07.2005р. № 1013.
Дошкільні навчальні заклади функціонують у відповідності до чинного законодавства, Статутів дошкільних навчальних закладів та договорів про співпрацю між дошкільними навчальними закладами і батьками, де враховані вимоги Закону України «Про дошкільну освіту».
Управлінням освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради здійснюється оптимізація мережі дошкільних закладів відповідно до освітніх потреб населення, демографічних прогнозів.
У місті та у ДНЗ проводилась відповідна пропагандистська робота через засоби масової інформації щодо роз’яснення 8 та 9 статті Закону України «Про дошкільну освіту» «Роль сімї у дошкільній освіті» та «Здобуття дошкільної освіти». На даний час вони у повному обсязі виконуються.
У місті функціонує 9 дошкільних закладів комунальної власності, розрахованих на 1282 місця, в яких виховується 1491 дитина, що на 32 дитини більше, ніж у 2006 році. Дошкільні навчальні заклади відвідують 1443 дітей дошкільного віку і відсоток охоплення дітей дошкільною освітою становив 88 %, що на 13 % вище, ніж у 2006 році.
На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 07.05.20007 р. № 1\9 – 263, п. 9 ст.18, ст. 19 Закону України «Про дошкільну освіту», ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування», рішення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області від 11 жовтня 2007 року № 459, наказу управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради від 29.10.2007 року № 187 «Про щорічну організацію обліку дітей дошкільного віку» відповідно до освітніх запитів населення та з метою прогнозування мережі дошкільних навчальних закладів, створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти протягом ІІІ кварталу 2007 року здійснений чіткий облік дітей дошкільного віку, які проживають у нашому місті.
Дошкільними навчальними закладами міста максимально охоплені діти старшого дошкільного віку. У минулому році за результатами підсумків роботи Хмельницького обласного управління освіти і науки з питання охоплення дітей підготовкою до школи дошкілля міста Старокостянтинова посіло І місце в області.
У 2007 році усі діти 5-6 річного віку, які проживають у місті, 100 % охоплені дошкільною освітою.
Оскільки перші кроки життя дитини визначають інтелектуальний потенціал особистості, її фізичне й психічне здоров'я на все життя, дошкілля міста у 2007 році орієнтовано на удосконалення освітньо – виховної роботи з дітьми раннього віку (до 3 –х років). Усього у місті 625 дітей віком від 1 до 3 років, із них 320 відвідують дошкільні навчальні заклади, що становить 50 %.
Сучасні наукові твердження про унікальність перших років життя дитини, залежність розвитку дитини від соціальних умов та навколишнього середовища обумовлюють необхідність розв'язання проблем раннього дитинства, пошуку сучасних підходів до розвитку дитини раннього віку.
У 2007 році педагогами дошкільних навчальних закладів проаналізовані реальні умови забезпечення всебічного розвитку дітей раннього віку в сім'ї та у дошкільних навчальних закладах.
Звертається увага на збереження пріоритетів охорони життя, зміцнення психічного і фізичного здоров'я дошкільнят, забезпечення їхнього своєчасного та повноцінного фізичного розвитку, створення належних умов для організації харчування. Забезпечено якісне медичне обслуговування та харчування.
Управлінням освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради перед педагогами дошкільних навчальних закладів міста та батьками поставлене завдання «Здійснення інтегрованого підходу до розвитку дітей раннього віку». На виконання даного завдання розроблені заходи:
опрацювати нормативно-правові документи, фахову літературу, методичні рекомендації та поради з питання здійснення інтегрованого підходу до розвитку дітей раннього віку; впроваджувати у роботу з дітьми програму розвитку та виховання дитини раннього віку «Зернятко» та методичні рекомендації до неї; впроваджувати передовий педагогічний досвід, інноваційні технології, авторські програми розвитку та виховання дитини раннього віку в практику роботи дошкільних навчальних закладів;
провести семінари з педагогами, батьками та медичними працівниками з питання роботи з дітьми раннього віку; розробити анкети та провести опитування батьків щодо якості знань з дошкільної освіти та забезпечення розвитку дітей раннього віку у сімї; створити у дошкільних навчальних закладах творчі групи педагогів з питань розвитку дітей раннього віку; провести з педагогами, батьками та медичними працівниками «круглий стіл» на тему «Сучасні підходи до виховання та розвитку дітей раннього віку»; провести проблемні семінари для батьків «Обізнаність батьків щодо догляду і розвитку дітей раннього віку», «Ігрове середовище в сім'ї»;
провести консультацію з керівниками «Оновлення та поповнення матеріально- технічної бази в групах раннього віку»; ввести спецкурс для батьків сімейної медицини;
відкрити консультаційних пунктів для майбутніх батьків, для батьків, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, у яких новонароджені діти; узагальнити матеріали роботи з питання розвитку дітей раннього віку та подати на міську виставку педагогічних ідей і знахідок у 2007 році;
провести обласний семінар – практикум з питання «Раннє дитинство», який проходитиме у нашому місті на базі дошкільних навчальних закладів у 2007 році.Ранньому дитинству – особлива увага міської влади, педагогів та батьків
У дошкільних навчальних закладах забезпечуються належні санітарно – гігієнічні умови для догляду, виховання та розвитку дітей раннього віку. Дошкільні заклади готові прийняти дітей переддошкільного віку. Діти не відвідують дошкільні навчальні заклади тому, що подовжена тривалість відпустки матерів по догляду за дитиною до 3-х років. Консультації батькам з питань здобуття дітьми дошкільної освіти надаються у консультативних пунктах дошкільних закладів міста.
Психологами, педагогами розроблені цикли лекцій і консультацій для батьків щодо психофізичного розвитку дітей раннього віку, їх виховання на емоційно позитивному підґрунті. На заняття семінарів-практикумів для батьків запрошуються начальник управління освіти, спеціаліст з питань дошкільної освіти, педагоги та психологи закладу, лікарі райлікарні.За результатами паспортизації стану здоров'я дошкільників проводиться комплексна медико-педагогічна робота, медико-педагогічний контроль.
У дошкільних навчальних закладах забезпечується безоплатне утримання, соціальний захист і підтримка дітей дошкільного віку, які проживають у малозабезпечених сім’ях, у багатодітних, є дітьми – інвалідами, постраждалими внаслідок Чорнобильської аварії.
Планово проводиться робота щодо розвитку різних форм дошкільної освіти міста. З 2002 року на базі дошкільного навчального закладу № 5 працює група соціального патронату для короткочасного перебування дітей, які не відвідують дошкільні навчальні заклади, із метою підготовки дошкільників до шкільного навчання, яку відвідують 12 дітей. Постйно відбувається оновлення змісту методичного навчання, модернізацію форм, методів і прийомів безперервного удосконалення фахової освіти
різних категорій дошкільних працівників. На базі дошкільного навчального закладу № 6 працює експериментальний майданчик «Ранній інтелектуальний розвиток дитини» від Міністерства освіти й науки України, Міністерства охорони здоров'я України, Київського міжрегіонального інституту удосконалення вчителів ім. Б.Грінченка, де впроваджується методика формування читацьких умінь дітей раннього дошкільного віку у 12 групах. У дошкільних навчальних закладах діють інноваційні групи, які використовуватимуть елементи системи індивідуального виховання М.Монтессорі в роботі з дітьми раннього віку. У дошкільних навчальних закладах здійснюється впровадження Програми розвитку та виховання дитини раннього віку «Зернятко» та методичних рекомендацій до неї. Здійснюється розвиток творчих здібностей малюків шляхом впровадження інноваційних форм роботи.
На основі діагностування педагогів дошкільних навчальних закладів міським управлінням освіти організована методична робота з педагогами. Протягом року на базі дошкільних навчальних закладів міста було організовано роботу: міської творчої групи з проблеми «Раннє дитинство (варіативні форми роботи педагогів з питання виховання особистості дошкільника)»; школи педагогічної майстерності з проблеми «Впровадження Концепції громадянського виховання особистості дошкільника в умовах розвитку української державності» (ДНЗ № 1); школи педагогічної майстерності з проблеми «Інтеграція родинного та суспільного виховання» (ДНЗ № 6);школи педагогічної майстерності «Забезпечення педагогічного супроводу роботи з батьками і громадськістю» (ДНЗ № 8);школи педагогічної майстерності «Особистісно орієнтований підхід до розвитку дітей дошкільного віку шляхом використання літературно- педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського у навчально-виховному процесі (ДНЗ № 2); школи педагогічної майстерності «Дитина і довкілля» (ДНЗ № 3); школи педагогічної майстерності «Впровадження елементів системи
індивідуального виховання М. Монтессорі, адаптованої до сучасного життя» (ДНЗ № 5).
З метою підвищення компетентності педагогів із питань організації роботи з дітьми переддошкільного віку міським методичним кабінетом організовано роботу засідань методичних об'єднань вихователів груп раннього віку, заняття семінарів–практикумів, творчої лабораторії з питання «Відродження практичної, ігрової активності становлення особистості в системі М.Монтессорі» (на базі ДНЗ № 5).
28 - 29 листопада 2007 року відбувся обласний семінар методистів та спеціалістів районних відділів освіти та міських управлінь з питань дошкільної освіти « Раннє дитинство» на базі дошкільних навчальних закладів міста Старокостянтинова. Презентацію дошкільних навчальних закладів здійснили завідувачі ДНЗ № 7 Городова Людмила Олександрівна, ДНЗ № 5 Демидас Галина Федорівна, ДНЗ № 5 Поліщук Світлана Василівна, ДНЗ № 8 Гусарчук Галина Андріївна.
Про соціально – економічний розвиток м.Старокостянтинова розповів заступник міського голови Ніконішин Віктор Леонідович. З питання розвитку дошкільної освіти міста Старокостянтинова виступила начальник управління освіти Щербань Надія Михайлівна. Питання управлінської та методичної моделі організації роботи груп раннього віку в дошкільних навчальних закладах висвітлила спеціаліст з питань дошкільної освіти управління освіти Шумова Раїса Петрівна.
Відповідно до плану обласного семінару про вивчення стану освітнього процесу у групах раннього віку у дошкільному навчальному закладі доповіла завідувач ДНЗ № 7 Городова Людмила Олександрівна. Педагогами закладу проведений педагогічний брифінг «Ранній вік: специфіка, особливість організації навчально – виховної роботи». Керували брифінгом методист ДНЗ № 7 Шпітько Альона Іванівна та психолог Савчук Катерина Петрівна. У дошкільному навчальному закладі № 5 гості міста переглянули інтегроване заняття «Водичко, водичко, умий моє личко» (відображення практичної, ігрової, мистецької активності становлення особистості культури дошкільника у поглядах М.Монтессорі). Провела заняття вихователь Вінцьковська Валентина Миколаївна. Виховувати громадянина держави потрібно з раннього віку. Цьому питанню була присвячена розвага, проведена з дітьми «Бабусина світлиця», яку показала вихователь Кравчук Ірина Іванівна. Про важливість сучасних підходів до інтеграції родинного і суспільного дошкільного виховання розповіла завідувач ДНЗ № 5 Демидас Галина Федорівна.
Дошкільний навчальний заклад № 6 запросив відвідати заняття гуртка «Малята здоров’ята», де відбувається оздоровлення дітей за системою П.Іванова (обливання дітей).
Вихователь – методист Бурдіна Світлана Миколаївна та вихователь Антонова Марина Вікторівна разом з дітьми поринули у світ заняття «Під куполом цирку». Під час проведення заняття «Зоряні таємниці» вихователь – методист Сокірченко Галина Тарасівна продемонструвала високі знання дітей. Як здійснюється методична робота у дошкільних навчальних закладах міста розповіла методист ДНЗ № 6 Богатир Людмила Василівна.
Учасники семінару відвідали засідання творчої лабораторії вихователів груп раннього віку дошкільного навчального закладу № 6 «Зіронька» з теми: «Емоційно – соціальний розвиток – важлива складова розвитку особистості» за участю психолога ДНЗ № 6 Зайдуліної Лілії Насіхівни.
Критерії виконання програми розвитку та виховання дітей раннього віку «Зернятко» презентувала вихователь – методист Сокірченко Г.Т.
Дошкільний навчальний заклад № 8 зачарував гостей та керівників провідного спеціаліста Хмельницького обласного управління освіти і науки Підлісну Н.Г., завідувача сектором дошкільної освіти ХОІППО М.І.Каратаєву, старшого викладача кафедри психології та управління ХОІППО А.А.Харченко, методиста з дошкільної освіти ХОІППО Л.А.Грицюк театралізованим дійством для дітей раннього віку «Зустріч жабенят із казкою». Показані заняття, які проводились з дітьми у басейні. Дане дійство провели вихователі Лукашук Зоя Володимирівна, Головачук Людмила Яківна, інструктор з фізичного виховання Серьоженко Любов Іванівна та інші вихователі.
Психологічний супровід дитини дошкільного закладу розпочинається з моменту оформлення дитини в певну вікову групу. Вступ дитини до ДНЗ – це важкий і переломний момент у житті малюка, це напружений період, який потребує від нього активних психологічних і фізичних форм пристосування. Тому так важливо допомогти дитині у цей період. Питання роботи психологічної служби у дошкільних навчальних закладах висвітлила психолог Сидорук Наталія Євгеніїна. Разом з методистом Романюк Людмилою Леонідівною вона провела ділову гру «Адаптація дитини до умов дошкільного навчального закладу».
Учасники семінару високо оцінили стан дошкільної освіти міста, роботу, яку продемонстрували у дошкільних навчальних закладах з питань раннього віку та матеріали, які подані педагогами у теках.
Даний захід підтвердив, що дошкільна освіта – цілісний процес, спрямований на забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб; формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.
Спеціаліст управління освіти Шумова Р.П.