овини Старокостянтинова Новости Староконстантинова News

 Соціум

 

  До відома страхувальників!

 

Представників Світового банку вразила вагома підтримка соціальних установ міською владою

Представники Світового банку в Старокостянтинові
16 жовтня з місією Світового банку, мета якої моніторинг реалізації проектів Центру громади та Кризового центру, які активно впроваджувались в Старокостянтинові протягом 2004-2007 років, завітали Менахем Привес, головний економіст Міжнародного банку реконструкції та розвитку (Вашингтон, США), консультанти Міжнародного банку Олександр Урсул (Молдова) та Руслан Краплич (Україна), а також виконавчий директор Українського фонду соціальних інвестицій Віктор Мірошниченко, директор Хмельницького регіонального відділення ФСІ Володимир Мельник, координатори проектів Хмельницького регіонального відділення ФСІ Тетяна Деркач та Борис Нікітішин. Варто зауважити, що делегація вивчала лише найуспішніші соціальні проекти Хмельниччини, і особливо приємно, що серед таких наші новостворенні соціальні установи.
Отож, Наталія Шабельник, начальник управління у справах сім’ї та молоді виконавчого комітету міської ради та голова агенції по впровадженню проектів детально ознайомила гостей з роботою центрів, а саме з інноваційними послугами, які віднедавна надаються громаді Старокостянтинова. Менахема Привела, гостя із далекої Америки, особливо зацікавила діяльність Кризового центру, а саме інноваційні методи роботи з клієнтами – жінками та дітьми, що потерпають від домашнього насильства. За круглим столом гості спільно з працівниками центрів та представниками міської ради торкнулися питань подальшого розвитку соціальної послуг у Старокостянтинові, активізації діяльності недержавних (громадських) організацій та їх вплив на розвиток громади, залучення додаткових інвестицій на реалізацію життєво важливих соціальних проектів, співпраці центрів з органами місцевого самоврядування, про яку розповів Віктор Ніконішин, заступник міського голови. Саме останнє – те, що соціальні проекти знаходять всебічну підтримку у міської влади - приємно здивувало представників Міжнародного банку. На зустрічі аналізувалася діяльність специфічних соціальних служб, таких як «Телефон довіри» та «Соціальне таксі». Заступник міського голови В. Ніконішин зауважив, що саме успішна реалізація проектів спонукає міську владу шукати нові можливості для створення якісних умов та послуг для різних верств населення. Так, уже сьогодні опрацьовується питання створення таких для дітей з особливими потребами, для чого потрібне таке ж просторе світле приміщення, яке мають сьогодні Центр громади та Кризовий Центр.
Після зустрічі головний економіст Міжнародного банку реконструкції та розвитку підкреслив, що Старокостянтинівські соціальні працюють на випередження, відповідають усім світовим стандартам і саме у такі проекти варто вкладати кошти.
Ірина Сапчук
 

Здача звітності до Пенсійного фонду в електронному вигляді – економія Вашого часу!

 

Ключі від щастя – новоселам «Авіатора» м. Старокостянтинів


Система подання звітів в електронній формі Пенсійного фонду України запроваджується з метою виконання Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування , підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004р. №1452, Порядку подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004р. №7-7 (далі – Порядок).
Система подання звітів в електронній формі запроваджується з метою зменшення часу на підготовку та подання звітів страхувальником , а також – на їх обробку органами Пенсійного фонду, запровадження електронного документообігу між Пенсійним фондом і страхувальниками та зменшення помилок у звітах страхувальників.
Скорочення часу на підготовку звітів страхувальником та їх обробку спеціалістами Пенсійного фонду особливо важливе у зв’язку із запровадженням Накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Основою накопичувальної системи є своєчасне надходження персоніфікованої інформації про перераховані кошти. Отже, йдеться про запровадження щомісячної звітності у системі персоніфікованого обліку.
За результатами аналізу щорічної звітності до системи персоніфікованого обліку в Старокостянтинівському районі в середньому надходить приблизно 30 тисяч документів індивідуальних даних щомісяця. Обробка такого обсягу інформації потребує великих ресурсів – робочих місць, часу, відповідних технічних засобів. Але кількість необхідних ресурсів можна зменшити шляхом запровадження Системи подання звітів в електронній формі.
У системі подання звітів в електронній формі оригіналом є електронний документ , що надійшов від страхувальника. Цей звіт після проведення відповідних контролів безпосередньо заноситься до бази даних. У цьому випадку спеціаліст не просто не вводить ніяких даних, а й узагалі не має права вносити до бази жодних правок. Це буде рівноцінно внесенню правок у документ у паперовому вигляді.
На сьогоднішній день Інформаційним центром персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України розроблено програмне забезпечення «Автоматизоване робоче місце Звіт Страхувальника» (АРМ-ЗС) для формування та подання платниками звітів до територіальних управлінь Фонду. У зазначеному програмному забезпеченні є відповідні контролі даних звітів. Для спрощення процедури формування страхувальником інформації розроблено механізм завантаження даних з програм , що використовуються бухгалтерами підприємств для розрахунку заробітної плати. Електронний звіт формується у відповідному форматі з виконанням необхідних контролів. Це повинно призвести до зменшення кількості помилок у звітах.
Після цього за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, яке надається акредитованим центром сертифікації ключів, на звіт накладається криптографічний захист і до нього додається електронний цифровий підпис. Сформований таким чином електронний документ – звіт до Пенсійного фонду України – передається мережею Інтернет до Центру прийому звітів в електронній формі.
Центр прийому звітів в електронній формі виконує роль районного управління Пенсійного фонду України. У центрі здійснюється прийом звіту і його розшифрування, перевірка електронного цифрового підпису, технологічні перевірки отриманого звіту. Після проведення всіх цих контролів страхувальнику видається квитанція, в якій зазначається результат прийому файлу, дата та час прийому.
Отриманий звіт разом з усіма електронними реквізитами заноситься до бази звітів Центру , з якої його можна буде отримати у будь-який час за допомогою засобів візуалізації.
Після внесення до бази даних Центру звіт шифрується та передається засобами корпоративної мережі до управління Пенсійного фонду України в районі, де страхувальник зареєстрований як платник страхових внесків.
Слід зауважити , що система повинна забезпечити прийом звіту, на який накладено електронний цифровий підпис відповідно до законодавства. Сьогодні в Україні існує п’ять акредитованих центрів сертифікації ключів, які надають відповідні послуги.
Для забезпечення перевірки електронного підпису та розшифрування звіту необхідно мати підтвердження цих реквізитів від того акредитованого центру сертифікації ключів, який видав відповідні сертифікати та засоби страхувальнику. Виконання цієї умови потребує створення відповідних технічних умов – шлюзів.
Сьогодні вже створено технічні умови з трьома центрами сертифікації ключів – ЗАТ «Інфраструктура відкритих ключів», ТОВ «Український сертифікаційний центр», а також Центром сертифікації ключів «Masterkey» ТОВ «АРТ – Мастер». Розпочато спільні роботи з центром сертифікації ключів «Центр автентифікації національної системи конфіденційного зв’язку» державного підприємства «Українські спеціальні системи».
Після передачі звіту до управління Пенсійного фонду України в районі, де страхувальник зареєстрований як платник страхових внесків, у районному управлінні здійснюється розшифрування звіту, визначається, до якої автоматизованої системи звіт спрямовується – Системи обліку сплати страхових внесків чи Системи персоніфікованого обліку відомостей. Далі звіт передається до цільової системи та заноситься до бази даних. Дані внесеного звіту блокуються з метою унеможливлення редагування.
Таким чином закінчується головний цикл обробки звіту.
Звичайно, Система подання звітів в електронній формі Пенсійного фонду України розвиватиметься та розширюватиметься. Але її функціонування було продемонстровано під час проведення 19 вересня 2007 року семінару-навчання на тему «Подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі» у м. Хмельницькому. І завдання спеціалістів фонду на сьогоднішній день – максимальне залучення страхувальників до подання звітів в електронній формі.
Також доводимо до відома керівників та бухгалтерів підприємств району – 9 жовтня 2007 року, о 10 годині в актовому залі третього поверху приміщення будівлі, вул. Красовського, 4, (будівля податкової інспекції та центру зайнятості), відбудеться семінар навчання на тему «Подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі» з спеціалістами акредитованих центрів ЗАТ «Інфраструктура відкритих ключів», та ТОВ «Український сертифікаційний центр». Там ви зможете отримати відповіді та кваліфікаційну інформацію, щодо даної теми семінару.

Управління ПФУ в Старокостянтинівському районі.