овини Старокостянтинова Новости Староконстантинова News

 актуально

 

  свято

 

Осінній призов 2007: чи не стане він останнім?

З Вірою у краще майбутнє. Вибори - 2007 м. СтарокостянтинівНаша розмова із військовим комісаром Старокостянтинівсько-Красилівського об’єднаного комісаріату підполковником В.М.Загоруйко.
- Василю Михайловичу, проінформуйте, будь ласка, наших читачів про особливості цьогорічного осіннього призову?
- На сьогодні продовжується призовна кампанія юнаків 1982-1989 років народження до Збройних Сил України та інших військових формувань. У Старокостянтинівському та Красилівському районах вже проведено шість засідань призовних комісій, де відібрано кращих юнаків, маю на увазі за станом здоров’я, освітнім рівнем, за морально-психологічною підготовкою, які готові і виявили бажання проходити військову службу як в Збройних Силах, так і в Міністерстві внутрішніх військ. Особливістю цьогорічного призову є те, що він проходить після проведення дострокових парламентських виборів й, звичайно, людей хвилюють заяви окремих наших політиків щодо припинення з 1 січня 2008 року призову на строкову військову службу.
Згідно розпорядження Президента України щодо державної Програми реформування Збройних Сил України запланований перехід на контрактну основну службу у Збройних Силах у 2010 році. Ані президент, ані міністр оборони цю Програму не відхиляли і я думаю, що Збройні Сили будуть реформуватись чітко у відповідності до цієї Програми.
- Як на сьогодні по Старокостянтинівсько-Красилівському райвійськкомату іде набір громадян на контрактну службу?
- Враховуючи те, що Старокостянтинів більш мілітаризований, великої проблеми по набору військовослужбовців для служби за контрактом немає. З року в рік Старокостянтинівсько-Красилівський військкомат перевиконує планове завдання по набору військовослужбовців-контрактників. На 2007 рік ми мали планове завдання 36 чоловік, а вже на сьогодні направили у військові частини 51, в тому числі беремо участь у проведені експерименту з комплектування військових частин, зокрема нашої повітряної бригади спеціального призначення у місті Хмельницькому, механізованої бригади у місті Новоград-Волинському. Стосовно нашої частини планове завдання повністю виконано, до закінчення року виконаємо завдання і по Хмельницькій частині.
- Пане комісаре, а чи немає останнім часом якихось нововведень стосовно проходження військової служби за контрактом?
- Особливістю є те, що в цьому році піднято розмір грошового забезпечення для контрактників. Для порівняння: якщо вони раніше отримували 500-600 гривень, то тепер – 900 і більше, в залежності від вислуги та інших чинників. Я переконаний, що майбутнє Збройних Сил - контрактна форма служби, оскільки підготувати відповідних спеціалістів за 1 рік важко, а точніше – неможливо. Для проходження контрактної служби необхідно звернутись у військкомат, де є заяви, починаючи від військових частин міста Старокостянтинова і закінчуючи військово-морськими частинами, які базуються на Кримському півострові. У військоматі є повна інформація стосовно згаданого питання. Новизною є те, що на контрактну службу відтепер зараховуються ті громадяни, які мають вищу та професійно-технічну освіту без проходження строкової служби. У разі, коли юнак пішов на строкову службу, він має право перевестись на контрактну, прослуживши тільки 6 місяців.
- Ваше побажання призовникам, усім тим, хто виявить бажання проходити військову службу?
- Хотілося б побажати і призовникам та усім, хто буде пов'язаний з військами, не боятись військової служби. На жаль, дуже багато ведеться розмов, пліток, які кидають тінь на Збройні Сили. Цю інформацію розповсюджують люди, які ніякого відношення до армії не мають, або ніколи не служили. У нас, як і в інших країнах, військова служба є почесною, а люди в погонах забезпечують мир та спокій країни. Впевнений, що престиж військової служби буде піднятий.
Розмову вів Василь Дацюк

…А є прекрасні незабутні дати

 

Ключі від щастя – новоселам «Авіатора» м. Старокостянтинів


Золотаво-багряним килимом застелив жовтневий суботній день алею до ЗНЗ№1. Саме тут, у просторій актовій залі однієї з кращих шкіл міста відбувся урочистий захід для ветеранів педагогічної праці міста. На свято-вогник його організатори – управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради - покликали людей, котрі своєю кропіткою працею вписали найкращі сторінки у золотий фонд освітянської галузі Старокостянтинова, запалюючи своєю натхненною вчительською наснагою молодших колег, даючи рідному місту учнів, завдяки яким про місто чули далеко за його межами.
Вже у фойє для усміхнених ветеранів рада старшокласників міста підготувала чудовий сюрприз: цікаві стінні газети з привітаннями всім та кожному. Відтак у просторій світлій залі все пахло осіннім святом: оригінально прикрашені запашні столи, різнобарвні квіти, хвилювання тих, хто ретельно готувалися до цього дня.


У партитурі вічного буття,
Яку ніколи двічі не зіграти,
Є дні, яким судилось забуття,
А є прекрасні незабутні дати.


Саме цими словами розпочався вогник для 46 ветеранів педагогічної праці, що прийшли на захід. І дійсно, День вчителя щороку святкується у нашому місті урочисто і кожного разу - якось по-особливому. Щоб він став не просто датою у календарі, а важливою пам’ятною подією у житті кожного педагога, піклується міська влада. Перед ветеранами педагогічної ниви з вітальним словом виступив заступник міського голови В.Л.Ніконішин. Він зазначив, що керівництво міста зацікавлене у співпраці з мудрими педагогами. Адже їхня порада, підтримка, розуміння вагоміші за будь-що інше. Тому і рада бачити громада Старокостянтинова інтелігентних обізнаних педагогів з великим життєвим та професійним досвідом на усіх міських заходах та святах.
До привітання запросили і начальника управління освіти Н.М.Щербань, яка подякувала знаним педагогам за той фундамент, який своїми творчими починаннями вони заклали, аби освіта у місті стала галуззю знаковою, пріоритетною. «Завдячуючи Вам, перейнятими від Вас умінням та досвіду, нам, педагогам працюється краще і цікавіше» - звернулася Надія Михайлівна до присутніх. Між тим ведучі - вихованці гуртка «Культура мови та спілкування» ЦЮДТ Тетяна Ярощук та Сергій Григорчук та керівник гуртка Ірина Старокова ведучи вогник, приурочували ветеранам виступи найкращих колективів та юних вокалістів.
Приємним щемним сюрпризом для вчительського серця стала «Пісня про вчительку» у виконання Євгена Маркіна. Дякуючи ветеранам за натхненну працю, невичерпне терпіння, уміння долати життєві труднощі, свою творчість їм дарували танцювальні колективи «Калинонька» і «Арабеск». Дотепну гумореску прочитала Тетянка Курільчик, щира українська пісня прозвучала із вуст Л.М.Гринишиної та К.П.Ваколюк. Принциповості і людяності, скромності і вимогливості, а головне материнській турботі вчительської душі присвятили свої виступи Андрій Мацюк та Леся Лісняк. А коли чудовою композицією з вишитими рушниками закінчилася концертна програма, за гостинними столом ветерани В.Я.Мончак, Т.Ф.Чукіна, Р.П.Гарбарець, М.І.Коротун, Л.М.Пирха ділилися спогадами з вчительського життя. Виявляється, їхня пам’ять дбайливо береже цікаві моменти. А ще вони пам’ятають мало не кожного учня! Ще довго звучали пісні того сонячного жовтневого дня: від щирого серця співали Н.Калініченко, Л.Гринишина, Є.Маркін, Г.Зелінський, що акомпанував усім виконавцям. А потім усі дружнім хором із задоволенням проспівали ще кілька українських пісень.
Залишається додати, що спонсорами свята виступили приватні підприємці Н.Онищук, В.Омельченко, В.Таєнчук. Допомогу у проведенню заходу надала міська рада та профспілковий комітет працівників освіти і науки.