Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова News

 свято 

 

  подія

 

Дощ не завадив іменинам Старокостянтинова

 

Древнє місто


Ці фотосвітлини краще за будь-що свідчать про те, що не дивлячись на негоду, рясний осінній дощ та інші перипетії погоди, що на свій лад втрутилася у 798-му річницю міста, свято вдалося.
Кубок княжого міста – пробіг спортсменів на центральній вулиці міста розпочав урочистості. А невдовзі вже й на центральному стадіоні розпочали показові змагання на честь свята футболісти, гирьовики, спортсмени секції рукопашного бою міста. І ті, хто не бачив цього азартного видовища, мабуть, уже жалкують.
Коли сонце ще поблажливо дарувало своє проміння місту-іменнику, керівництво міської влади, до яких приєдналися ветерани, поклали квіти до пам’ятника засновнику міста Костянтину Острозького. Між тим до Старокостянтинівської міської ради уже прибували перші гості – міські голови та делегації з усієї області. Їм організували чудові екскурсії по древньому місту і запросили на святкування. Кожен гість отримав на згадку книжку з фотоілюстраціями та історичними довідками про Старокостянтинів. Завчасно на центральному стадіоні розгорнули виставки підприємства та фірми міста, а також народні умільці міста. Шкода, що негода не дозволила показати художникам та творцям декоративно-прикладного мистецтва свої кращі роботи…
Зате молоді міста таки вдалося на імпровізованій сцені біля торгового центру провести акцію «Молодь обирає майбутнє» і «Карооке на майдані». Через дощову погоду не вдався запланований патріотичний конкурс графіті, але задум, як кажуть, гарний, тому все ще попереду. ( про перебіг акції читайте на сторінці газети).
На концертних площадках біля кінотеатру «Мир» та у торговому центрі українські пісні старокостянтинівцям дарували колективи з різних куточків Хмельниччини. А опівдні талановиті фольклористи зійшлися на міському стадіоні. Сюди ж родинами на іменини міста, ховаючись під парасольками, йшли старокостянтинівці. Для них співали Людмила Мартинюк, Євген Маркін, «Подоляночка» (Т.Д.Куновська), хор «Доброслав» (Г.Зелінський), танцював улюбленець публіки «Твіст» та інші колективи. З чудовим визначальним святом громаду міста вітав голова обласної облдержадміністрації Олександр Буханевич. А потім на сцену запросили щасливих молодят, які одружилися саме у день народження міста. Міський голова Микола Мельничук привітав їх та вручив цінні подарунки. Поцілунками під відкритим небом увінчалося створення нових сімей Старокостянтинова. Подарунками відзначили на міському святі і почесних громадян міста.
«Козаки Поділля», що завітали на гостини з щирою піснею, показали старокостянтинівцям кращі концертні номера. Шквал емоцій викликав у жителів міста приїзд народного артиста Олега Поповича. Співак не боявся негоди, щиро під осінніми струнами дощу дарував свій талант жителям міста. Дивовижним видовищем став салют на честь міста-іменинника. Нічне небо майоріло різнобарвними коштовностями, і кожен, хто споглядав цю казкову феєрію, забув про погоду, та й про інші суєти щоденного буття. У душі було безмірне щастя жити тут, у затишному Старокостянтинові, на рідній землі, найкращій на всьому білому світі.
Ірина Сапчук
Фото Анни Музики
Виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради дякує за допомогу у проведенні свята міста

Молодь міста обирає здоров'я!
 

Князь Острозський
Нікому не секрет, що проблема тютюнопаління з кожний роком огортає все більшу і більшу кількість населення. Нас же особливо хвилює те, що вік курців так само з кожним роком молодшає. З метою пропаганди здорового способу життя та попередження тютюнопаління у м. Старокостянтинові, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до дня міста було проведено акцію «Обміняй цигарку на цукерку», якій взяли участь усі навчальні заклади нашого міста. Акція тривала в кожній школі на протязі тижня.
Приємно відзначити, що усі волонтери активно включилися у цю роботу з великим захопленням. І як результат – вдалося обміняти приблизно 1 кг цигарок. Все ж таки молодь нашого міста обирає здоров'я. Хочеться відзначити волонтерів, які відзначились активністю – це Куций Ігор, Багрій Роман, Слюсарчук Андрій, Білокінна Тетяна, Гадайчук Наталія та Гоцик Юлія, Кухарчук Анна, Тарасова Анна, Гулей Оксана та Ланець Тетяна, Солтик Юлія та Пенкель Ірина.
Виступаючи з промовою на площі болгарського містечка, де підводились підсумки акції, я не могла не згадати таких відомих істин: «крапля нікотину вбиває коня», «щосекунди люди помирають від паління», «пасивне паління – це також небезпечно», проте наголоси були зроблені наступні: «паління завдає серйозної шкоди особистості, яка живе у кожному з нас», «паління завдає психологічних страждань, пов'язаних із нікотиновою залежністю», «паління чинить моральний тиск на особистість, губить в нас Людину». На мою думку, ховатися з цигаркою від батьків за будинком, у підвалі – принизливо, відчувати залежність від папірця з тютюном – низько, розуміти, що вдіяти щось із собою дуже важко – боляче. І нехай з нас ніколи не задумуються про себе, подумаємо про своїх батьків! Як боляче їм знати, що їх діти труять себе. А як важко батькам, які самі палять. Що вони скажуть дітям на: «Тато, ти ж також палиш!». Самі тоді настає момент розуміння справжньої шкоди від паління, коли через цю звичку батьки перестають бути авторитетом для своїх чад.
Акція «Обміняй цигарку на цукерку» завершилася символічним підпалом вогнища з цигарок, які вдалося обміняти на цукерки. І, чесно кажучи, я не переконана, що мій виступ, змусить покинути палити усіх без винятку, проте я сподіваюсь, що ті, хто ще не спробував – обов'язково задумаються.

Анастасія Фурсова, волонтер міського центру соціальних служб, учениця ліцею
 

 

Людина - це особистість!
Щодня ми зустрічаємо безліч перехожих, знайомих і незнайомих нам людей. Життя вирує в маленькому місті Старокостянтинів з масою проблем та негараздів, які є у кожній сім?ї.
Постійне внутрішнє невдоволення, почуття спустошеності, відчуження поступово трансформується в злобу, безпорадність та конфлікти. Зовні це проявляється в різноманітних формах: в наркоманії, алкоголізмі, депресивних станах, у сімейних негараздах, засудженням інших. Окрім того душевна спустошеність людини і емоційна холодність оточуючого середовища викликають відчуття постійної тривоги. Відчуття незахищеності і безсилля породжує цілий ряд комплексів, стресів, психічних розладів. Люди замикаються у собі і залишаються на одинці зі своєю проблемою. Але це не є вирішенням різних життєвих ситуацій.
У нашому місті працює служба ТЕЛЕФОНУ ДОВІРИ (49-444), де завжди можна відчути підтримку, розуміння та турботу. Послуги якої надаються анонімно, цілодобово та безкоштовно. Адже так добре відчувати що ти не один у цьому величезному світі. Ми завжди готові Вам допомогти!