Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 

 нова рубрика

 

 

 

Запитання до міського голови

 

Бджола


З цього номера редакція газети започатковує нову рубрику «запитання до міського голови». Всі, кого цікавить розвиток та проблеми нашого міста та громади, можуть надіслати чи принести у редакцію своє запитання до міського голови Миколи Степановича Мельничука.
Сьогодні мер відповідає на запитання жительки міста К.Адрощук:
«Біля приміщення бувшої комендатури створений спражній райський куточок. Спасибі владі за благоустрій, затишок, комфортні умови не лише для роботи, а й відпочинку жителів міста. Дуже гарно і акуратно пофарбовано приміщення «Центру громади». Чи ж буде приведено у подібний вигляд будинок початкової школи ліцею, що знаходиться навпроти Центру та створює з ним своєрідний ансамбль?
Так, установи, що розмістилися у відремонтованому приміщенні бувшої комендатури, Центр громади та Кризовий центр працюватимуть на благо нашої громади. Щодо прилеглої території будинку та школи, то нам вдалося зробити немало. І, як міський голова, скажу, міська влада не збирається на цьому зупинятися. Щиро вболіваючи за місто, хочу, аби подібний зовнішній вигляд мали території інших установ, організацій, підприємств, і не тільки державних, але й приватних. У цьому напрямку ми вже активно працюємо. Що ж до фарбування ззовні початкової школи, то тут все, на жаль, впирається у кошти. Але думаю, що уже у наступному році і школа матиме оновлений вигляд. До речі, вже сьогодні облагороджена зеленими насадженнями і заасфальтована значна частина її території.
Додам, що у наших планах значні зміни щодо алеї у напрямку від Центру до віськомату. Це і знесення сараїв, нова огорожа і т.д. Взагалі, найближчим часом хочеться покращити стан центральних вулиць міста: Острозького, Миру, Попова.

Підготувала Ірина Сапчук

 тема номера

 Круглий стіл

Скільки коштує зібрати дитину до школи?


До першого вересня залишилося зовсім мало часу. Саме у цей період батьки починають готувати дітей до школи. Як правило, вони вирушають у магазини, на базари, де можна купити усе необхідне. Ми також пішли туди, щоб дізнатись – скільки ж коштує «сучасний школярик»?
Список необхідних для школи речей виявився чималий. Проте знайти усе необхідне для школи зовсім неважко. Усе можна купити в одному місці,і це, погодьтеся, дуже зручно. Та коли я почала ходити по ринку та підраховувати мінімальну суму, яка потрібна для того, щоб дитина пішла до школи в повному спорядженні, стало шкода затрат їхніх батьків. Адже фінансове становище деяких родин таке, що їм доводиться шукати найдешевше, щоб вистачило на все необхідне.
Врешті решт формую список потрібних для школи речей. Перша у списку – шкільна форма. Ціни на форму різні, залежно від матерії, з якої її пошито. За найдешевший шкільний одяг для першокласника чи першокласниці доведеться заплатити щонайменше 70 гривень. Більш-менш краща форма коштує дорожче: «двієчка» 100-120 гривень, «трійка»або «четвірка» – 120-180 гривень. У магазинах є й ще дорожчі...
Продавці кажуть, що не всі батьки можуть купити відразу всю форму. І щоб було дешевше – купують лише частину костюма. Та чи завжди так виходить дешевше? Адже тільки піджак коштує 35-90 гривень, брюки - 35-85 гривень, жилетка 20-30 грн., сорочка - 20-65, краватка - 4-5 грн., метелик – 2 грн., пасок – 20 грн. і вище, блузка 25-45, спідниця 25-65, гольф – 18, кофта 20-60. Для дівчаток необхідно придбати ще й колготки (12-17 грн)., а окрім того і футболки – 18-25 грн., майки – 9-20 грн, шкарпетки – 2-5 грн., банти – 8 грн., платочок – 1грн., осіння курточка – 30-80 гривень та інше.
Дуже великий вибір взуття – туфлі дівчачі та хлопчачі – від 30 гривень із замінника, шкіряні – 100-150 гривень. Змінне взуття – 15-50 грн.
Щодо спортивної форми. В середньому спортивний костюм коштує 50-60 гривень. Звісно, з синтетичних тканин. А з натуральних - 80-100 грн. і більше. Якщо купити окремо, то спортивні штани коштуватимуть від 30 до 40 грн., кофта – 25-30 грн, спортивне взуття: кеди - 12-15, кросівки – 35-100 гривень.
Далі у списку рюкзак або сумка. Вибір – на будь-який смак та гаманець, від 25 до 100 гривень і вище. Але порожнім портфель бути не може, туди також потрібно покласти чимало речей. Почнемо з пеналу, ціна якого від 2 до 35 гривень. У пенал потрібно вкласти ручку (1 грн.), гумку (0,5 грн.), простий олівець (0,5 грн), лінійку (0,30 грн.) та точилку (1грн.). Наступні у списку: альбом для малювання 2-8 гривень, кольорові олівці – від 1,80 до 15 гривень, фломастери – 5-30 грн. залежно від кількості кольорів та виробника. Фарби – від 2 до 12 гривень, пензлик – 1 грн., кольоровий папір –2-8 грн., клей ПВА – 3,50, пластилін – 2,50-6 грн., ножниці – 4 гривні.
Зошити тоненькі у клітинку, лінійку та косу лінійку від 26 копійок, на 48 аркушів 1,40-3,50 грн. Таких зошитів потрібно купити щонайменше 20. Щоденник – 4-8 грн. Тут ціна залежить від виробника та кольорової обкладинки на зошиті чи щоденнику. До речі, найбільшим попитом сьогодні користуються зошити із зображенням «Кадетів», спортсменів, зокрема, Шевченка та відомих зірок шоу-бізнесу, а також з підказками. Набір обкладинок для них – по 1,50-2 грн., папка для зошитів – 7-8, нотний зошит – 1 грн., обкладинки для підручників – 4-8 гривень, атласи -
Ведучи мову про підготовку дітей до школи, не можна забувати, що останнім часом з’явилася ще одна річ, яку бажано, а іноді й необхідно мати вдома, це – комп’ютер. Але підраховувати ще й ці витрати я поки що не намагатимусь. Велика кількість батьків вважають, що їхнє чадо мусить піти до навчального закладу з мобільним телефоном. І не з найдешевшим. Такі іграшки не до вподоби педагогам та керівництву шкіл, адже дорогі необов’язкові іграшки безумовно заважають шкільному процесу.
Потрібно додати, що ваші витрати на підготовку до нового навчального року ростуть разом із вашою дитиною. Так, для учнів початкової школи вони, звісно, є значно дешевшими ніж для старшокласників.
Одже, підрахувавши усе простими арифметичними діями, що, ідучи до школи, кожна дитина потребує витрат в сумі щонайменше 600-800 гривень. Якщо ж ідеться про те, щоб дитина виглядала не гірше за всіх, мала якісне канцелярське приладдя й таке інше, то батькам доведеться викласти понад тисячу гривень.

Задля гідного життя
Пріоритети соціальної та гуманітарної політики


Нещодавно у приміщенні «Центру громади» за ініціативи управління сім’ї та молоді виконкому міської ради відбулася зустріч з родинами багатодітних сімей міста Старокостянтинова, під час якої презентувалась ініціатива Президента України В.А. Ющенка «Надання державної соціальної допомоги для багатодітних родин та додаткові соціальні гарантії багатодітним сім’ям».
З інформацією «Соціальні кризові тенденції і шляхи їх подолання» виступив завідувач відділом внутрішньої політики виконкому міської ради Г.В. Мудрик, який, зокрема, зазначив, що незважаючи на різні гучні заяви урядовців, основні соціальні стандарти все ще не забезпечують нормальні умови проживання для більшої частини українських громадян. Смертність населення майже вдвічі перевищує народжуваність, рівень мінімальної заробітної плати залишається значно нижчим за розмір прожиткового мінімуму для працездатного населення (згідно Міжнародної Організації праці, за рівнем оплати праці Україна в Європі займає третє з кінця місце). Низька вартість робочої сили та поширення бідності серед працюючих призвели до високих масштабів трудової міграції, а кількість українських трудових мігрантів складає за різними оцінками біля 5 млн. осіб.
Особливу стурбованість, – продовжив Г.В. Мудрик, – викликають негативні тенденції останнього півріччя. З початку 2007 року має місце більш, ніж подвійне зниження динаміки реальних доходів та реальної заробітної плати громадян. Як наслідок, більше половини населення України вважає себе бідними.
Зважаючи на такі загрозливі тенденції Президентом України були оприлюднені дев’ять соціальних ініціатив, які покликані суттєво покращити рівень життя кожної людини. Особливу зацікавленість викликала у присутніх шоста ініціатива президента щодо посилення державної підтримки багатодітних родин. Не випадково, що багатодітні сім’ї залишаються найбільш уразливими в сучасних соціально-економічних умовах. Найгострішими проблемами таких родин залишаються забезпечення житлом, низький матеріальний стан, отримання дітьми освіти. Зазначена ініціатива Президента України вдвічі збільшує поріг надання державної соціальної допомоги для багатодітних родин. Позитивом є те, що зазначена допомога виплачується безпосередньо у грошовій формі.
Пропонується законодавчо запровадити з 2008 року такі додаткові соціальні гарантії багатодітним сім’ям:
– позачергове надання соціального житла сім’ям та одиноким батькам, які мають п’ятьох і більше дітей, а також у разі народження одночасно трьох і більше дітей;
– забезпечення пільгових умов вступу та звільнення від плати за навчання в державних навчальних закладах усіх рівнів дітей із сімей, які мають п’ятьох і більше дітей;
– збільшення надбавки до розміру пенсій за особливі заслуги (з 20-25% до 35-40% від нарахованої основної пенсії) матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, «Матерям-героїням».
Завідувач відділом внутрішньої політики коротко зупинився на інших восьми ініціативах Президента України і зазначив, що вони якимось чином поєднані між собою, є взаємодоповнюючими – зокрема підвищення мінімальної заробітної плати, збільшення допомоги при народженні другої і наступних дітей, підвищення стипендій студентам та учням профтехучилищ, які є сиротами, проведення пенсійної реформи та інші.
Соціальні ініціативи Президента України стануть обов’язковими для виконання тим урядом, який буде сформовано після дострокових виборів. Хто і як реально дбає про людей, судити виборцям. Зрозуміло, що реалізація усіх зазначених ініціатив потребує значних фінансових ресурсів. Вони можуть бути мобілізовані, – повідомляє www.president.gov.ua за рахунок підвищення ефективності виробництв, унеможливлення фактів приховування податків і зборів, перекриття шляхів контрабанди майна тощо. Наявність коштів на соціальні програми підтверджує і той факт, що протягом останніх трьох місяців за наполяганням Президента України було внесено змін і доповнень до державного бюджету України на посилення соціального захисту громадян біля 10 млрд. гривень.
Під час зустрічі за круглим столом для багатодітних сімей міста виступили та відповіли на запитання начальник управління у справах сім’ї та молоді Н.І. Шабельник, головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення М.А. Кушнірук, головний спеціаліст районного відділу Пенсійного фонду україни В.Ю. Літвінчук, голова Ради жінок Ж.А. Яворська.

Василь Дацюк

 бліц  пряма лінія
Бліц-опитування
Із запитанням «Скільки коштує зібрати дитину до школи ми звернулися до жителів міста:


Світлана, домогосподарка
– Я сама ніби вдруге йду в перший клас, адже школяриком став мій син. Вибір шкільного приладдя просто фантастичний. Хочеться, звичайно, купити для своєї дитини усе найкраще, та, на жаль, не завжди так виходить. Я уже і не підрахую, скільки ми витратили на свято першого дзвоника.

Ольга, бухгалтер
– Дуже складно відправити дітей до школи у повному спорядженні. Ось наприклад, у мене дві дитини: одна – у четвертому, друга – у восьмому класі. На кожну потрібно витратити не менше як 700 гривень. І де брати такі гроші звичайній родині? Добре, що у нас дещо з канцтоварів залишилось з минулого року.

Анна, продавець
– Я вважаю, що в першу чергу саме родинний бюджет диктує умови підготовки дитини до школи. Скільки сім’я може собі дозволити, стільки вона і витрачає на дитину. Наприклад, у нас на підготовку до школи піде близько двох тисяч гривень. Будемо вибирати тільки усе найкраще. Ми можемо собі це дозволити.

Тетяна, вчитель
– Дуже складно підготувати дітей до школи. На кожну дитину потрібно витратити щонайменше 600-700 гривень. Якщо врахувати, що в нашій родині два школяра, то це дуже багато. Та виходу все ж таки немає, адже навчатися все одно потрібно. Гроші заощаджуємо та шукаємо де тільки можна.

Віктор, підприємець
– У нас дві дитини, дівчинки. Одна піде в другий клас, а друга – у сьомий. Збиранням дітей до школи більше займається дружина, та скажу, коштів уже пішло чимало. Дітей потрібно і одягнути, і купити усе необхідне – зошити, рюкзаки, книжки та інше.

Наталія, вчитель
– Приготування до школи дуже позначаються на родинному бюджеті. Потрібно, як мінімум, 1000 гривень на дитину, не менше. А це тільки першочергові витрати, скільки таких витрат буде ще протягом року? Мій син цього року піде у 8 клас.
І скажу вам, що із класами ростуть також і витрати.

Валентина, пенсіонерка
– Мій онук цього року іде в третій клас. Ми, звичайно ретельно готуємо його до школи. Уже купили майже все необхідне. Адже напередодні першого вересня ціни дуже підвищуються, тому ми подбали за все заздалегідь. Купили костюм за 160 гривень, рюкзак за 55 гривень, зошити, щоденник, пенал - уже й не пригадаю скільки усе обійшлося.

Підготувала Анна Музика
 
Ремонт доріг і рух міського транспорту – два найактуальніші питання «прямої лінії»
Впродовж усієї «прямої лінії», що відбулася 14 серпня з першим заступником Володимиром Васильовичем Богачуком і тривала з 10 до 11 год. лунали телефонні дзвінки, а це краще за будь що свідчить про те, що «прямі лінії» з представниками міської влади стали новою формою активного спілкування та зв’язку між громадою та владою.
Але по-суті. Жителі вул. Колгоспної запитували про ремонт дороги та зовнішнє освітлення. Володимир Васильович запевнив, що територію найближчим часом оглянуть, аби знати, яких саме робіт вона потребує. Житель міста Шеремета звернувся з прохання прийняти міри щодо створення стихійного сміттєзвалища біля Сільгоспуправління. До речі, як зазначив В.В.Богачук, лише кілька днів тому екологічна служба виявила тих, хто засмічує цю територію і ці громадяни отримали значні штрафи. Вони ж і прибрали засмічену територію. І ось через день-другий знову стихійне сміттєзвалище. Хтось смітить, а хтось обюрюється. Коли навчимося не заважати комфортно жити один одному? Коли ж поважатимемо один одного, не несучи сміття під чужі домівки. Та факт залишається фактом. Але аби додати оптимістичної фарби до наших спільних проблем щодо благоустрою міста, дозвольте короткий відступ. Нещодавно мені довелося побувати на відпочинку у кримському містечку Феодосія, яке налічує біля 80 тисяч жителів. Так от, якщо порівняти порядок на вулицях Старокостянтинова Феодосії, то це як небо і земля. І всі плюси у сторону нашого містечка. Після повернення з Феодосії Старокостянтинів здався мені зеленим оазисом затишку та порядку. Бо ж у кримському містечку сміттєзвалища через кожні десять метрів і склалося враження, що вони не прибираються ніколи.
Жителі вулиці Шевченка, а особливо будинків 24, 26, 24/1 просять зробити дорогу і засипати калюжу, що перетворюється після дощів, що стали у місті надто частими, у справжню річку, що виходить з берегів і тече на людські подвір’я. Володимир Васильович зобов’язав директора комунального підприємства КРБШП П.Зуба обстежити дорогу по вул. Шевченка та прийняти відповідні міри. А ось мешканців будинку по вул. Челюскіна, 7 хвилює ремонт покрівлі. Кажуть, ця проблема, а надто після значних дощів, чекати не може. Але найбільше запитів стосувалося руху маршрутного автобуса №2 на район «П’ятачку». Особливо у ранковий час. Значний розрив у графіку («маршрутка» прибуває у цей район о 7.20 год. , а потім аж у 8.40 год. створює незручності мешканцім «П’ятачка». Адже саме у проміжку цих годин люди поспішають на роботу. З іншого боку, жителям «П’ятачка» до вподоби зручний маршрут за номером 3А, але справа в тім, що він ходить тільки у вихідні «базарні дні». «От якби пустити цей маршрут щодня!» - висловлювали свої побажання телефонуючи на «пряму лінію». В.В.Богачук дав доручення заступнику міського голови, начальнику відділу економіки Г.Й.Куцю переглянути графіки і вивчити пасажиропотік на маршруті 3А.
Підсумовуючи годинне спілкування з жителями міста, Володимир Васильович зауважив: «Цікаво те, що над питаннями ремонту доріг, як і рухом маршрутного транспорту по місту, ми працюємо найбільш активно, а людей ці питання все одно хвилюють найбільше. На разі, у найближчих номерах газети журналісти газети матимуть розмову з Павлом Зубом, директором КРБШП, аби представити читачеві повну картину ремонту доріг у місті, а зроблено насправді чимало.
Ірина Сапчук