Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 

 новини міста Старокостянтинова

 події в місті Старокостянтинові

Опубликований «чорний список» ВУЗів Украини

 

Рішением міністерство освіти Украини станом на 1 червня 2007 року анульовані ліцензии або взагалі зупинена освітня діяльність ряду вищих навчальних закладів. За інформацією в.о. начальника управління ліцензування, акредитації та нострифікації М.В.Михайліченка, за порушення ліцензійних умов надання освітницьких послуг в сфері вищої освіти діючого законодавства припинили роботу 185 вищих навчальних закладів держави. Серед головних причин: недостатнє забезпечення викладацьким складом, низька матеріально-технічна база, невиправданий дубляж факультетів різниз ВУЗів України тощо.Частково, тобто на окремі спеціальності анульовано ліцензії у 45 ВУЗах, у решти – повністю. Найбільше – у АР Крим, в Кіровоградській області та інших.

На Хмельниччині припинено освітню діяльність п’яти ВУЗів, зокрема Кам’янець-Подільський НКЦ Львівського державного аграрного університету, ряд спеціальностей Кам’янець-Подільського факультету Киівського університету туризму, економіки і права та ін. За детальнішою інформацією звертайтеся на Інтернет-сайт міністерства освіти, де видруковано повний список ВУЗів, робота яких припинена.

Студенти України матимуть гідну стипендію 

Президент України Віктор Ющенко виступає за підвищення студентам-сиротам стипендій більше як до 1 тысячи гривен. Про це він заявив нещодавно у Національному університеті "Острозька академія"у Рівненській області, представляючи свої социальні ініціативи.

Зокрема, Президент ініціює збільшення студентам-сиротам и учням-сиротам профтехучилищ збільшення стипендії до рівня двох прожиткових мінімумів.  

"Я впевнений, що це найнижча планка, про яку мы повинні вести мову", - відмітив він, порадивши тим, хто хоче з ним вести дискуссію з цього приводу, уявити, як їх власні діти зможуть прожити на 236 грн., які виплачуються сьогодні.

Позаяк Ющенко підкреслив, що держава має піклуватися про сиріт з дня їх народження і входження у доросле життя.

Ред.

Життя, відане Україні.

28 червня 2007 року у Старокостянтинові, як і по іншихмістах України, відбулися мітинги та інші заходи з нагоди відзначення сторіччя від дня народження Романа Шухевича – Головного командира Української Повстанської Армії, військового, політичного діяча та у відповідності до Указу Президента України. Учасники відзначення ювілею Романа Шухевича пройшли факельною ходою від Болгарського містечка до площі міської ради. На мітингу виступили Сергій Бондарчук – голова міської організації Конгресу Українських Націоналістів, Анатолій Демид – депутат міської ради, член міської організації КУН, Тетяна Скрижевська – директор ЗОШ №8, краєзнавець, член УНП, Андрій Попик – голова Подільського полку характерного козацтва, Віктор Кошуба – член НРУ, викладач художньої школи та ін. Виступаючі зазначали, що вже, мабуть, настав час правдиво розповісти про всі перипетії того часу, про людей, які творили історію і зробили можливим здобуття Україною незалежності. З 1943 і аж до своєї загибелі у березні 1950 року Роман Шухевич очолював небувалу в історії України як за розмірами, так і за масовим героїзмом національну визвольну боротьби українців. Він мужньо боровся проти усіх окупантів України: польських, мадярських, німецьких, московських, тобто проти усіх видів тоталітарних систем за Українську Самостійну Соборну Державу, за те, щоб кожна нація жила вільним життям у своїй власній державі.
 

Учасники мітингу прийняли звернення, у якому, зокрема, закликають громаду міста, владні структури, відновити історичну правду народу, звільнитися від назв вулиць ворогів українського народу, натомість переіменовавши їх на достойних героїв. Місту сьогодні не вистачає пам’ятника Т.Г.Шевченку, К.Острозькому, меморіальної дошки на честь перебування у місті в 1919 року Симона Петлюри. До речі, Хмельницька обласна рада теперішнього скликання однією з перших по східний бік Збруча визнала діяльність ОУН-УПА. Процес очищення, оновлення, повернення історичної справедливості повинен бути продовженим, говорили виступаючі, а такі герої, як Роман Шухевич житимуть доти, доки живе їхній народ, їхня нація. Вони потрібні завжди, бо не може бути знищена генетична пам'ять і підсвідомий потяг народу до волі, до незалежності.
Василь Дацюк
 

Увага! Працює «Телефон довіри»


Шановні мешканці міста!
4 липня 2007р. розпочинає свою діяльність цілодобова служба телефонного консультування, яка надає екстренну допомогу, що будується на етичній основі. Кризовий стан у людини може викликати будь – яка складна життєва ситуація: смерть близької людини, розрив стосунків із близькою людиною, насильство, втрата роботи, навчання, фізичних можливостей, матеріальних цінностей. Психічні травми переживають люди, які були учасниками, чи навіть свідками аварій, інших екстремальних ситуацій. Пережиті негативні події можуть завдавати людині фізичні та моральні страждання.
Послуги служби “Телефону довіри” доступні кожній людині, не зважаючи на її соціальний статус, національність, вік, стан здоров’я і т.д.З консультантом "Телефону довіри" можна поділитися будь – якою проблемою, яка хвилює, особливо тією яку важко обговорити з рідними і знайомими. Їхня діяльність полягає в тому, щоб надати невідкладну, психологічну та психотерапевтичну, анонімну, конфіденційну, кваліфіковану та безкоштовну допомогу.
Основами роботи служби "Телефону Довіри" є консультування абонентів:
1. що перебувають у стані горя і втрати;
2. нарко - та алкозалежних та їх родичів;
3. з проблемами сімейних відносин;
4. потерпілих від насилля;
5. жертв зґвалтування;
6. міжособистісними конфліктами;
7. з сексуальними проблемами;
8. схильних до самогубства.
Отже, не залишайтеся із своєю проблемою наодинці, цілодобово телефонуйте за номером 49-444, ми допоможемо Вам.
 

Платники податків звітують через мережу Інтернет.

На зміну паперовій звітності, яку платники податків щомісячно (квартально) подають до податкової інспекції, прийшла електронна, котру ДПА України активно впроваджує в життя.
Упровадження електронної звітності можна вважати важливим кроком, який ще більше сприятиме налагодженню прозорих партнерських стосунків між податківцями та платниками податків. Це нововведення цілком відповідає вимогам часу. Адже модернізація Державної податкової служби України тісно пов’язана зі стрімким розвитком сучасних інформаційних технологій. Платники податків освоюють премудрості шифрування звітів електронним ключем, підписування спеціальним електронним підписом та надсилання звітності за допомогою Інтернету до органів податкової звітності.
Будь-яке підприємство зацікавлене економити свої кошти та час, отже, платники податків відтепер не витрачатимуть час в податковій для подання звітності. Перевагами є зменшення документообігу, скорочення накладних витрат як для платників, так і для ОДПІ, термінів подання податкових накладних та відшкодування ПДВ, автоматизація створення реєстрів отриманих і виданих податкових накладних в електронному вигляді в органах ДПС.
На сьогодні надається послуга подання звітності засобами телекомунікаційного зв’язку і в Старокостянтинівській ОДПІ. 184 суб’єкта підприємницької діяльності (СПД), які знаходяться на обліку в ОДПІ, уклали договори з податковою інспекцією про забезпечення електронного документообігу платників податків , з них: 133 – СПД - юридичні особи, 51 – СПД - фізичні особи. В цій кількості – 124 платника податку на додану вартість юридичних осіб, 47 платників податку на додану вартість фізичних осіб. Надсилають податкову звітність в електронному вигляді 170 платників податків, з яких 122 – юридичні особи, 48 – фізичні особи, а 68 платників податків подають реєстри виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді.
К. Гілевський, головний державний податковий інспектор відділу інформатизації процесів оподаткування та обліку платників