Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова Starokostyantyniv  News

 

Повернутися на головну сторінку газети "Наше місто"

 

 

 

 інтерв'ю у номер

 

 експеримент

 

Опалювальний сезон закінчився. Проблеми залишилися…

Директор підприємста "Тепловик" Микола Миколайович Поліщук


15 квітня для абонентів підприємства Тепловик» закінчився опалювальний сезон. І хоча пройшов він без неполадок та перебоїв теплопостачання, легким його для комунальників та жителів міста назвати важко. Питання обґрунтованості тарифів підприємства «Тепловик» постійно ініціювалося політичними партіями, громадськими організаціями, не раз обговорювалося та заслуховувалося на сесіях міської ради. Отож, наша розмова – з директором підприємства Миколою Миколайовичем Поліщуком.
- Миколо Миколайовичу, ось і завершився опалювальний сезон 2006-2007р. Скажіть будь ласка, як його завершило комунальне підприємство «Тепловик», з якими виробничими і фінансовими результатами?
- Так, 15 квітня дано розпорядження про завершення опалювального сезону. До його завершення підприємство підійшло загалом з непоганими результатами. Зиму пережили і великих збоїв, аварій, неполадок на підприємстві не було. Все це дякуючи працівникам підприємства, які доброякісно та на совість підготували обладнання котелень та теплові мережі.
- Сьогодні є багато розмов, особливо абонентів підприємства «Тепловик», про те, що зима була тепла, і морозів як таких не було. Чи робиться щось з боку адміністрації «Тепловика»
щодо перерахунків тарифів?
- Перед тим, як дати відповідь на ваше запитання, я хочу нагадати, що за опалення для населення тариф складає за 1 м кв. 4.76. І хоч нас перевіряли ряд комісій, зокрема - з антимонопольного комітету, прокуратури, так як представники ради ветеранів на вищих ініціювали питання щодо правильності розрахунків тарифу, ми не отримали у висновках перевіряючи нічого нового: тарифи економічно-обгрунтовані і перерахунків тарифів в бік зменшення не буде. Але щодо вашого запитання… Дійсно, в зв’язку з тим, що була тепла зима і фактично використано менше газу на обігрів помешкань, підприємство «Тепловик» зробило перерахунки в сторони зменшення для населення міста за січень-березень 2007р. на загальну суму 237тис.грн.
- А яка на сьогодні заборгованість підприємства «Тепловик» за спожитий природній газ?
- Заборгованість підприємства «Тепловик» за спожитий газ станом на 15 квітня – 1,5 міл.грн. Така заборгованість виникла внаслідок того, що споживачі тепла погано проводять оплату за послуги підприємства. Адже постійно, впродовж опалювального сезону, ходили чутки про зниження тарифу, люди чекали на те як вирішиться це питання. Отож, населення заборгувало підприємству «Тепловик» 3 мільйони 214 тисяч. Ці борги тягнуть за собою наслідки за спожитий газ.
- Чи є якісь заходи впливу щодо боржників та швидшого проведення розрахунків?
- так. Підприємством «Тепловик» проводиться відповідна робота боржниками, звертаємося до суду з позовами. Станом на 1 лютого пред’явлено дві претензії на суму 285 тисяч, 18 позовів подано до 51 фізичної особи на суму 51432 грн, до юридичних осіб протягом січня подано 2 позови на суму 5810 грн. До речі , за попередні роки багато позовів розглянуто судом і прийняті рішення на нашу користь.
- А чи може вплинути ота заборгованість перед газопостачальними компаніями в подальшому на подачу гарячої води для населення?
- Так, і вона вже впливає, тому що ліміту газу на квітень у нас вже немає. Міською радою прийняте рішення про подальшу подачу гарячої води. Але якщо буде така заборгованість, то газовики нас можуть відключити від газопостачання.
- Миколо Миколайовичу, відомо, що депутати міської ради, особливо, фракція БЮТ ініціювали до підприємства «Тепловик» питання щодо зменшення тарифів на послуги теплопостачання. Чим це все завершилося?
- Так, депутатами фракції БЮТ було ініційовано створення депутатської комісії про перевірці діючих тарифів. Комісія дійшла висновку, що потрібно зробити перерахунок в бік зменшення тарифів, але після додаткових перевірок інспекції по контролю за цінами м. Хмельницького та антимонопольного комітету і враховуюче вже різні висновки, на сесії міської ради рішення про пониження тарифів не прийнято. Крім того, на минулій сесії прийнято рішення повернутися до питання тарифів перед початком опалювального сезону. Але, на мою думку, це нічого не змінить, бо тарифів складався з розрахунку працюючих 160 чоловік. Нині у зв’язку з прийняттям внутрішніх мережу нас працюють 211 чол. Зростає мінімальна зарплата , ростуть з кожним місяцем ціни на матеріали. Так що в такій ситуації обіцяти щось важко…
- Але, мабуть, ви часто чуєте запитання, чому, скажімо, у Києві зменшили тарифи, чому у інших містах вони є нижчими?
- Так. Але хочу нагадати читачам, що у Києві опалення міста проводять 6 ТЕС, які виробляють електричну енергію. Там парові котли і пар після турбіни необхідно охолоджувати, щоб він конденсувався, і закачувати назад у вигляді води в котли. І для того, щоб подати опалення, використовується тепло пару , а газ фактично не спалюється. Тобто, це вторинний продукт ТЕС. Саме його вони продають теплопостачальним підприємствам, що й забезпечують опалення міста. Аналогічна ситуація у Хмельницькому, але там посталили когераційні установки, які виробляють електроенергію. Ця електроенергія набагато дешевша, яку відпускає нам РЕС. При цьому у Хмельницькому плата здійснюється протягом всього року, а після відомого візиту Ю.Тимошенко плату знизили у літній період з 1.04 грн. до 0.70 грн. Нагадаю, що у зимовий період плата становить 3,12 грн. Звичайно, 0,18грн. платять за тепло жителі Нетішина. Зрозуміло, що там пар теж конденсується і тепло нема куди подіти. В Кам’янець-Подільську -3,82 грн.(у них, до речі, теж своя електростанція), Шепетівка – 4,26 грн., Білогіря – 6,51 грн., Деражня – 4,20 грн., Дунаївці – 5,54 грн., Красилів – 4,85 грн., Полонне – 6,09 грн., Ярмолинці – 5,05 грн і т.д. Тому ті, хто каже, що у нас найбільший в області тариф, говорять неправду.
- Скажіть, будь ласка, які плани роботи підприємства на літній період? І, взагалі, як вирішити на сьогоднішній день найболючіші проблеми «Тепловика»?
- Сьогодні ні для кого не секрет, що житлове господарство в Україні знаходиться в кризовій ситуації. Морально застаріле та фізично зношене обладнання котелень та мереж спричиняє значні енергозатрати, а від того зростає вартість послуг, також мають місце втрати тепла і води в мережах і комунікаціях. Нині доводиться латати дірки… Бо ж, коли вода витікає і гріє землю, коли зимою там, де теплова мережа, зеленіє серед снігу трава, несуться значні втрати за газопостачання. Для того, щоб зараз оновити котельні і теплові мережі, на підприємстві впроваджена відповідна програма. Під частину питань, що розроблені міською радою, з державного бюджету мають виділити 4 міл. грн. Знаю, що міський голова М.С.Мельничук прикладає безліч зусиль, аби ці кошти дійсно надійшли. Він є ініціатором замовлення проекту на заміну котлів та заміну теплових мереж на теплоізольовані. Отож, планів дуже багато, а роботи ще більше. І якщо буде фінансування, відразу розпочнемо цю роботу. Звичайно, якщо вдасться замінити теплові мережі та застарілі і зношені котли, то, як наслідок, може понизитися собівартість послуг. Такі наші сподівання, а час все розставить на свої місця. 

Резервісти продовжуватимуть захищати Батьківщину

Військові Старокостянтинова

Головний девіз сучасної Української армії – політично грамотні, добре освічені люди. Сучасний військовослужбовець повинен бути патріотом, повинен розуміти, любити людей і землю, на якій живе і яку буде при необхідності захищати. Крім того, військовослужбовець являється носієм культури і моральних цінностей. Ці переваги мають надзвичайно глибоке коріння. Соціологічні опитування громадської думки показують, що авторитет армії росте саме завдяки сучасним підходам до її розвитку та проведенню інноваційних експериментів, які значно покращують роботу та підготовку військовозобов’язаних. Про один із таких експериментів ми розповімо далі.
Отож, міністерством оборони України був виданий наказ від 22.12.05р. №756 «Про проведення експерименту у Збройних Силах України з підготовки резервістів». Підготовка резервістів - це засіб покращення іміджу нашої армії і посилення її боєздатності і майбутньому. Система комплектування особовим складом Збройних Сил України на період мобілізації та у воєнний час передбачає накопичення військовонавчених ресурсів у запасі та приписку їх до військових частин. На жаль, нині вона не повною мірою відповідає сучасним умовам, тому повинна бути суттєво змінена і відповідати сучасним реаліям.
Резервісти - військовозобов'язані, які у добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань. Громадяни України можуть виконувати військовий обов'язок шляхом проходження у добровільному порядку служби у військовому резерві. Проходження служби у військовому резерві полягає у додержанні резервістами вимог законодавства про військовий обов'язок, виконанні умов контракту та службових обов'язків відповідно до займаної посади, а також інших завдань.
У 2007 році служба в резерві у нашому місті впроваджується у 7 авіаційній бомбардувальній розвідувальній бригаді, куди мають набрати 140 резервістів, з них 20 – льотного складу. До кінця 2011 року у Збройних Силах України планується мати 8000 резервістів, вартість підготовки яких буде коштувати 32,5 млн.грн.
Відбір громадян для проходження служби у військовому резерві проводиться, за умови проживання у населених пунктах, в яких або поряд з якими дислокуються військові частини, при наявності в них посад, які підлягають заміщенню резервістами: військовими частинами - військовослужбовців, які звільняються з військової служби, військовими комісаріатами (територіальними центрами) - військовозобов'язаних запасу першої категорії на підставі заявок військових частин, або безпосередньо військовими частинами. Громадяни, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, подають: військовослужбовці, які звільняються з військової служби - рапорт командиру військової частини, а військовозобов'язані - заяву військовому комісару (начальнику територіального центру). Для встановлення придатності за станом здоров'я до військової служби громадяни проходять медичний огляд. Громадяни, яких відібрано для проходження служби у військовому резерві, направляються до військової частини для укладення контракту про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України. Військові звання присвоюються резервістам з урахуванням їх професійних якостей, організаторських здібностей, рівня військової та спеціальної підготовки, досвіду служби, посади, яку вони займають.
Підготовка резервістів проводиться у військових частинах, в яких вони проходять службу, а також - при вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів та навчальних військових частинах. Строк підготовки резервістів становить не більш, як 22 дні на рік без урахування періоду проведення зборів.
Збори резервістів можуть бути навчальними, перевірочними або спеціальними і проводяться, як правило, у військових частинах, в яких резервісти проходять службу у військовому резерві. Призвані на збори резервісти можуть направлятися у службові відрядження для підготовки (допідготовки, перепідготовки) до зайняття посади, на якій будуть проходити службу у військовому резерві або на яку будуть переміщені, та в інших випадках, передбачених законодавством. У складі підрозділів резервісти направляються у службові відрядження, пов'язані з навчанням і виконанням завдань, покладених на підрозділ.
Резервістам, призваним на збори, за кожен день перебування на зборах, з урахуванням часу перебування у дорозі від військового комісаріату до місця проведення зборів і назад виплачується добові у таких розмірах відсотків добових у разі службового відрядження: вищому офіцерському складу - 50%; старшому офіцерському складу - 40%; молодшому офіцерському складу - 35%; складу прапорщиків і мічманів - 35%; сержантському і старшинському складу - 30%; рядовому складу - 20%. Також підприємствами виплачується середня заробітна плата, з наступним відшкодуванням Міністерством оборони.
Виплата середнього заробітку військовозобов'язаним та резервістам, призваним на навчальні збори, проводиться підприємствами, установами і організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони. Резервістам, які успішно виконали програму підготовки, не мають порушень військової дисципліни виплачується одноразове грошове заохочення, в залежності від військового звання. Вищому офіцерському складу - 2000 грн.; старшому офіцерському складу -1800 грн.; молодшому офіцерському складу - 1600 грн.; складу прапорщиків і мічманів - 1400 грн.; сержантському і старшинському складу -1200 грн.; рядовому складу - 1000 грн. Під час проходження зборів резервісти забезпечуються військовою формою та харчуванням.
Сьогодні армія турбується про своїх підопічних. У нашому місті активно вирішуються проблеми з житлом для військовослужбовців. Про це свідчить недавній візит Міністра оборони А.Гриценка, який закінчився щастям у багатьох родинах нашого міста – новосіллям. Армія завжди відкриє свої двері, надасть матеріальну базу для того, щоб і резервісти продовжували захищати Батьківщину.