Новини Старокостянтинова Новости Староконстантинова News

 АКТУАЛЬНО

 

 Бліц

 

"Жителів міста цікавить розвиток міста "

 

У виконавчому комітеті Старокостянтинівської міської ради проводиться відповідна робота по об’єктивному і своєчасному розгляду звернень громадян, вирішенню порушених у них питань, задоволенню законних вимог заявників, усу-ненню причин, що породжують заяви та скарги, з метою практичної реалізації Конституції України, Закону України "Про звернення громадян", Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, інших нормативних актів чинного законодавства.
Протягом 2006 року до виконавчого комітету міської ради надійшло 3285 заяв, скарг та пропозицій громадян (що на 173 звернення більше ніж у 2005 році).
Основну частину серед звернень громадян становлять питання, пов’язані із соціально-економічним розвитком міста, господарською та підприємницькою діяльністю його мешканців, а саме: надання дозволу на будівництво, надання земельних ділянок, питання підприємницької діяльності (2019 звернень, що становить 61,4% від загальної кількості. У 2005 році відповідний показник становив 54,6%). Виконавчий комітет міської ради вживає значних зусиль для підтримки підприємницької та господарської ініціативи громадян. Зокрема, рішеннями виконавчого комітету надано 607 дозволів на здійснення діяльності у сфері будівництва та архітектури, 439 дозволів на розміщення та перереєстрацію об’єктів торгівлі та побутового обслуговування населення.
Іншу значну групу серед звернень громадян становлять питання соціального захисту: надання матеріальної допомоги, звільнення від сплати коштів за харчування у дошкільних навчальних закладах та школах міста, звільнення від сплати держмита та інші (333 звернення, що становить 10,1% від загальної кількості, у 2005 році відповідний показник становив 24,3%).
Виконавчим комітетом міської ради вжито ряд заходів по поліпшенню становища соціально незахищених громадян. Згідно розпоряджень міського голови мешканцям міста надано за рахунок бюджету міста матеріальну допомогу на суму 44 171 гривню (у минулому році даний показник становив 40 008 гривень). Згідно розпорядження міського голови від 09 жовтня 2006 року №456/2005-р “Про проведення міської благодійної акції ”Готуємо дітей до зими” з бюджету міста виділено кошти у сумі 1500 гривень на придбання теплих речей для дітей пільгових категорій.
За результатами розгляду звернень громадян підписано 44 розпорядження міського голови та прийнято 1333 рішення виконавчого комітету.
Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди та інші непрацездатні особи, а також особи, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітні сім’ї, одинокі матері та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.
Міським головою, заступниками міського голови, секретарем міської ради, іншими посадовими особами виконавчого комітету міської ради систематично здійснюється особистий прийом громадян, в тому числі у вихідні дні.
Графік особистого прийому громадян міським головою та його заступниками доведений до відома мешканців міста через засоби масової інформації.
Загальним відділом виконавчого комітету міської ради здійснюється систематичний контроль за своєчасним розглядом заяв, скарг, пропозицій громадян та їх вирішенням, проводиться аналіз звернень громадян та систематизація порушених питань, про що подається щоквартальна довідка міському голові.
Вивчення, перевірка та вирішення питань, порушених у зверненнях громадян, здійснюються структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради. Організовує і контролює проходження і вирішення звернень загальний відділ. Звернення громадян вирішуються у передбачений Законом України “Про звернення громадян” термін.
З метою більш ефективного вирішення питань місцевого життя періодично проводиться телефонна «пряма лінія» мешканців міста із міським головою та заступниками міського голови. Відповідно до порушених у зверненнях громадян питаннях міський голова дає доручення керівникам управлінь та відділів виконавчого комітету міської ради, начальникам комунальних служб міста по їх вирішенню. Результати “прямої лінії” висвітлюються по міському радіомовленню та у газеті „Наше місто”.
У приміщенні виконавчого комітету міської ради обладнано куточок інформування громадян із зразками заяв та переліками документів, які необхідно додати до заяви, що поновлюються при необхідності.
З метою удосконалення роботи зі зверненнями громадян загальним відділом виконавчого комітету міської ради протягом року надавалась методична допомога працівникам структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, підприємств житлово-комунального господарства міста з питань організації діловодства та роботи зі зверненнями громадян, в тому числі щодо детального вивчення Закону України “Про звернення громадян”, Указів Президента України від 13 серпня 2002 року №700/2002 “Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення” та від 14 квітня 2004 року №434/2004 “Про невідкладні заходи з удосконалення організації прийому громадян органами державної влади, органами місцевого самоврядування та посадовими і службовими особами цих органів”, Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об”єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997 року №348, інших нормативних актів чинного законодавства. Наприклад, 19 жовтня 2006 року були проведені апаратні навчання на тему: „Особливості роботи зі зверненнями громадян у структурних підрозділах виконавчого комітету міської ради та на підприємствах житлово-комунального господарства міста”.
Питання про стан роботи зі зверненнями громадян заслуховувалось двічі на засіданнях виконавчого комітету міської ради 12 січня та 27 липня 2006 року, у рішеннях намічено ряд дієвих заходів по подальшому вдосконаленню цієї роботи. 30 листопада 2006 року на засіданні виконавчого комітету міської ради було розглянуто питання „Про додаткові заходи щодо забезпечення конституційного права на звернення”.
Структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради проводиться систематичне інформування мешканців міста про роботу зі зверненнями громадян, вирішення найбільш важливих питань, що порушуються громадянами у зверненнях.

 

Завідувач загального відділу
виконавчого комітету міської ради С.Черновський
 

Дізнайтесь якому із ЗМІ довіряють старокостянтинівці.

Якому виду засобів масової інформації ви довіряєте найбільше?
Чи є нині людина, яка не знає трьох найпопулярніших засобів масової інформації – преси, радіо та телебачення, які через друковані знаки, звук та відео ряд доносять до людей широкий спектр різноманітної інформації. Нещодавно журналісти «НМ» знайшли у Інтернеті цікаве дослідження, суть якого зводиться до того, якому із ЗМІ українці довіряють найбільше. Виявляється, 75% говорять, що найбільше довіряють телебаченню, 15% друкованим ЗМІ і лише 10 – радіо. Дехто з опитаних не довіряє жодному ЗМІ. Цікаво і те, що телебаченню довіряють люди віком від 18 до 24 років, друкованим ЗМІ – від 35 до 44 років, а люди старші 60 років найбільше довіряють радіо. Респонденти з високим рівнем освіти говорять про довіру до преси, в той час як населення з низькою освітою висловлюються про довіру радіо. Підприємці, військовослужбовці і студенти вірять телебаченню, фахівці, що працюють із паперами – пресі, пенсіонери – радіо.
Зацікавившись соціологічним дослідженням, юні кореспонденти клубу журналістики, що працює при ЦДТЮТ разом з нашим журналістом вирішили запитати про довіру ЗМІ старокостянтинівців.


Дізнайтесь якому із ЗМІ довіряють старокостянтинівці.