свято  

 

  інтерв'ю в номер

 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

З нагоди відзначення 15-ї річниці Дня міліції України хочу сердечно привітати усіх працівників органів внутрішніх справ, ветеранів з професійним святом – святом мужніх людей, відданих ідеалам захисту безпеки держави та народу, вірних служінню Батьківщини – Днем міліції України!
З крупиць добра безцінних зразків героїзму, мужності та самовідданості, ціною яким нерідко стає життя правоохоронців, будує українська міліції фундамент надійності та довіри суспільства до себе.
У цей святковий день, вітаючи Вас, ваших рідних і близький, бажаю міцного здоров”я, миру, щастя, добра й злагоди. Хай успіх і процвітання, радість і тепло, шана людей і впевненість завжди будуть вашими супутниками.
Зичу найціннішого зимного скарбу – міцного здоров”я, родинного затишку, благополуччя на довгі довгі літа.
З повагою:

Начальник Старокостянтинівського РВ
УМВС України в Хмельницькій області
підполковник міліції П.С. Крижанівський

 

"НАМ ПІД СИЛУ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЗАКОННІСТЬ І ПРАВОПОРЯДОК"

20 грудня міліція України відзначає свою 15-ту річницю Дня міліції України.
За постійною складною, часто ризикованою роботою час плине швидко. Здається, ще зовсім недавно ми раділи прийняттю Закону України “Про міліцію”, який став втіленням нового підходу до розуміння ролі та завданнь органів внутрішніх справ в житті суспільства, і нашої молодої незалежної держави зокрема, а сьогодні ми вже відзначаємо другий серйозний професійний ювілей – 15-ту річницю з дня утворення української міліції.
Ці 15 років були досить нелегкими. Будувати, як відомо, справа непроста, а будувати правову державу – ще складніше. Але ми впевнено йдемо до поставленої мети і вже сьогодні Україна постає перед світом як країна, де панують державні закони, успішно йде протидія злочинності, діє принцип невідворотності покарання за вчинений злочин. Зміцнення законності і правопорядку – невіддільні від економічних та соціальних перетворень в державі.
Міліція завжди відіграватиме важливу роль в утворенні демократичної правової України. Адже саме вона виконує відповідальні та важливі для суспільства функції, веде непримирений двобій за утворення найвищих суспільних ідеалів – закону та справедливості.
Співробітники органів внутрішніх справ покликані самовіддано служити народові та державі. Керівництво Старокостянтинівського РВ глибоко переконане, що разом з усім особовим складом райвідділу нам під силу забезпечити законність і правопорядок в районі. Міліція, завжди була і буде на передньому краї боротьби з антисуспільними проявами.
Не рахуючись із проблемами матеріально-технічного забезпечення, особистим часом, працівники Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області наполегливо виконують свої обов”язки. Слід відмітити найкраших працівників райвідділу, а саме: першого заступника начальника -начальника кримінальної міліції майора міліції О.В.Назарука., заступника начальника-начальника міліції громадської безпеки майора міліції А.В.Чубенка, оперуповноважених ВКР старшого лейтенанта міліції О.Е.Сідорова, капітана міліції О.В.Сукача., дільничних інспекторів міліції капітана міліції Я.В.Панчука, капітана міліції О.Ю.Радецького, помічника начальника - оперативного чергового майора міліції С.Г.Дегалюка, начальника ВГІРФО капітана міліції Р.В.Герасимчука, старшого слідчого СВ капітана міліції О.П.Зайцева, міліціонера – водія ІТТ прапорщика міліції С.І.Слободянюка та ряд інших праціваників , на яких повинні рівнятись та брати за особистий приклад всі співробітники райвідділу.
За життєвими турботами не забуваємо ми і про тих колег, ветеранів, пенсіонерів які сьогодні знаходячись на заслуженому законному відпочинку, продовжують надавати посильну допомогу в виховані молодих співробітників в дусі високої ідейності, сумлінно з високою відповідальністю виконувати свій професійний обов’язок, не зраджувати інтересам служби, згідно закону реагувати на звернення громадян, проявляючи вічливість, чим позитивно формувати імідж працівника міліції.Наших колег особливо хочеться привітати з святом 15-ї річниці Дня міліції України, а саме Якимчука О.І., Нижника В.А., Січкар Д.К., Фараонов А.П., Білявця Е.С., Юхимчука М.В., Петлюка О.П., Поліщука Б.І., Пастуха О.А., Римарчука А.Б.. Це ті, хто вартий пошани за відданість службі, правопорядку та законності.
Ми впевнені, теперішній стан справ покращиться, економіка країни буде на належному рівні, а звідси й стабілізується добробут та благополуччя нашого народу, з часом зменшиться злочинність, її складові: наркоманія, бродяжництво, пияцтво, і ми досягнемо здорового суспільства, міцного та процвітаючого, де немає місця злочинцям.
Шановні колеги!
Щиро вітаємо всіх Вас, Ваших рідних з 15-ю річницею Дня міліції України.
Бажаємо Вам козацького здоров’я, наснаги, успіхів у службі, невичерпного оптимізму, миру та злагоди в родинах, тепла і достатку у Ваших оселях, нових звершень на благо українського народу.
Хай щастить Вам завжди і в усьому!

Тетяна Колесник, заступник начальника Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області по РП, Віталій Левик, інспектор по ЗГ та ГФ Старокстянтинівстького РВ УМВС
 

«Архітектурний вигляд міста покращується»

Добігає кінця 2006 рік. Швидко летить час, і сьогодні важко згадати, що відбулося у кожного з нас за цей, здавалося б, тривалий період. Пам’ятаємо хіба що найвизначніші миті. А що таке рік для розвитку міста, зокрема, його зовнішнього вигляду? З огляду на те, як змінився рідний Старокостянтинів саме у 2006, немало. Гість сьогоднішнього номера – головний архітектор міста, член Національної спілки архітекторів України Алла Доманська.

- Алло Володимирівно, розкажіть, будь-ласка, про роботу відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради. Яка мета вашої діяльності?

- Основною метою діяльності нашого відділу є, звичайно, реалізація державної політики у сфері містобудування, державних стандартів, норм та правил забудови, затвердження містобудівної та проектної документації. Можна сказати, що ми разом з іншими відповідними службами створюємо обличчя міста, щоб воно не просто розбудовувалося, а розбудовувалося красиво та довершено. Відділ створений майже шість років тому, у його складі : завідувач(головний архітектор міста), головний спеціаліст та спеціаліст відділу. На жаль, на сьогодні відділ не укомплектований необхідним штатом (відсутні одиниці по веденню містобудівного кадастру та охороні культурної спадщини).

- А яку роботу здійснюєте, власне, по зверненнях громадян.

- Якщо одним словом, чималу. Щоб переконатися у цьому, варто апелювати цифрами, а можна просто до нас завітати – прийом громадян йде постійно. Але щодо цифр: у 2006 розглянуто заяв та звернень 10093 ( у 2005р. – 693), виготовлено будівельних паспортів 391, проведено перевірок об’єктів 112, виявлено порушень 96 ( у 2005р. -51), притягнуто до адміністративної відповідальності – 84 ( у 2005р. – 48), стягнуто штрафів – 5423грн., видано архітектурно-планувальних завдань на проектування об’єктів – 62, видано дозволів на виконання будівельних робіт -19, прийнято в експлуатацію 30 об’єктів, кількість виділених з міського бюджету коштів на оновлення науково-проектної документації та проведення реставраційних робіт об’єктів культурної спадщини – 382000 грн. (в 2005р. – 150000грн.) Це лише основні цифри, але за ними – вагома робота.

- Ось саме про основні моменти такої роботи – наступне запитання. Чим можете похвалитися?

- Одним із результатів нашої роботи є вирішення проблеми по незавершеному будівництву банно-оздоровчого комплексу, що довгий час знаходився в аварійному стані. На сьогодні на обєкті проходять будівельно-протиаварійні заходи, розробляється проектна документація, планується збереження цільового призначення обєкту та введення у експлуатацію через 2 роки. Міська рада та наш відділ постійно опікуються питанням збереженням культурної спадщини, адже місто історичне та має ряд чудових пам’яток архітектури. В 2005-2006рр. продовжено реставраційні роботи на спорудах Комплексу Замку князів Острозьких, які були припинено ще в 1993р. Сьогодні облаштовано покрівлю з якісної черепиці. За наявності фінансування (на що ми щиросердно надіємося) продовження реставраційних робіт планується і у 2007, в тому числі і по Комплексу споруд Домініканського костелу. Відділом також підготовлено пропозицію по визнанню ряду історичних будівель міста пам’ятками місцевого значення: «Постоялого двору» (вул.І.Федорова), приміщення музичної школи (XVIII ст.), адміністративного приміщення (ХІХ ст.)-музей по вул.Грушевського, млина (1905р.) по вул.Чкалова, міського училища, гімназії 1905р. (міжшкільний комбінат), будівлі середини ХІХ ст. (сільгоспуправління) по вул. Острозького, Андріївської церкви (кінець ХІХст.) по вул. Миру, Церкви Різдва Пресвятої Богородиці 1807р. по вул.Грушевського (біля ринку). Також, враховуючи гарну пропозицію нашої ради, відділом видано архітектурно-планувальне завдання на проектування будівництва офісно-комерційного центру в історичному стилі із збереженням адекватності фасадів знесеної будівлі з мезоніном 1854р., що надасть візуальну можливість відображення частки вулиці Меджибіжської (сучасна назва – Грушевського).

- Ми уже писали у «НМ» про спорудження в місті пам’ятника його засновнику Князю Костянтину Острозькому. На якій стадії нині ці роботи?

- Архітектурно-містобудівною радою міста за участю головного архітектора області В.М.Панасюка, голови Хмельницької організації НСАУ С.І.Козак проведено вибір земельної ділянки під спорудження пам’ятника державного значення засновнику міста Костянтину Острозькому. Підготовлені матеріали щодо фінансово-економічного обґрунтування спорудження пам’ятника . Свій висновк щодо доцільності спорудження пам’ятника саме у нашому населеному пункті дав Інститут історії України НАН України.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України відділом проведена велика робота щодо підготовки документів до святкування в 2009 р. започаткування міста Кобудь-Костянтинів-Старокостянтинів. - Багато говориться нині і про генеральний план та електронну векторну карту міста, що у стадії виготовлення. Що скажете з цього приводу?

- Почати треба з того, що на протязі багатьох років оновлення містобудівної документації взагалі не проводилося, що призвело на сьогодні до ситуації, коли місту для належного функціонування вкрай необхідні електронна карта, генеральний план, історико-архітектурний план, план приватизації земель, план озеленення міста. В 2005 році справа зрушилася з місця – розпочато оновлення містобудівної документації. На сьогоднішній день карта виготовлена, але ще не профінансована повністю. На разі – виготовлення генерального плану міста. Звичайно, ми сподіваємось, що найближчим часом цю справу буде доведено до кінця, адже генеральний план – це основа для вибору стратегії економічного розвитку міста, основний містобудівний документ з планування території населеного пункту.

- А які проекти знаходяться нині у розробці? Які обєкти незабаром зявляться у Старокостянтинові?

- Незабаром у місті буде побудовано два заводи – з виробництва згущеної сироватки потужністю 1,5 тис.тон на добу та з переробки 100000 тон ріпаку в біодизельне пальне (вул.. Кривоноса, біля елеватора), нову лінію твердих сирів потужністю 10 тон на добу (Старокостянтинівський молочний завод).

Продовжується будівництво багатоповерхових житлових кварталів по вул. Попова, в тому числі і соціальне житло для військовослужбовців біля РВВС та комерційне житло біля існуючої девятиповерхівки. У стадії проектування та будівництва – ряд торгових, досудових, офісних обєктів тощо.

- І останнє - чого чекаєте від нового року?

- Як кожна людина – благополуччя, спокою, здоровя. Звичайно, хочеться, що в 2007 році знайшли логічне завершення розпочаті роботи по виготовленню електронної карти та генплану міста, адже це давня мрія. Сподіваюся, що місто буде святкувати 800-ліття, під яке планується виділення значних коштів з державного бюджету, що покращить архітектурний вигляд міста.

Користуючись нагодою, вітаю всіх жителів міста з наступаючими різдвяними святами та бажаю удачі, здоровя і благополуччя.

Розмову вела Ірина Сапчук