свято  

 

 подія

 

Свято захисників Вітчизни

Напередодні Дня Збройних Сил України в актовій залі Будинку офіцерів відбулись урочисті збори. У своєму вітальному слові воїнам гарнізону Микола Степанович зазначив, що Збройні Сили, дислоковані у Старокостянтинові, є гордістю міста. Реформування Збройних Сил покликане зміцнити боєздатність військ, покращити умови проходження служби та соціального захисту військовослужбовців. З цією метою у місті будується житло для захисників Вітчизни. За два наступні роки планується побудувати 640 квартир, відтак повністю вирішиться житлова проблема військових. Міський голова та секретар міської ради Олександр Степанішин нагородили велику групу офіцерів та прапорщиків грамотами та цінними подарунками. Начальника Старокостянтинівського гарнізону, командира авіаційної бригади, полковника Близнюка С.І. та командира військової частини А0598 Борисенка М.М. наказом Міністра Оборони нагороджено медаллю «15 років Збройним Силам України».

В.Дацюк
 

Актуальне інтерв’ю
6 грудня – День Збройних Сил України

- Сергію Івановичу, що являє собою структура військового гарнізону в результаті реформування Збройних Сил України?
- За 15 років створення Збройних Сил України Старокостянтинівським гарнізон у ході реформування перетерпів багато змін. Багато частин було розформовано, деякі створювались на новому місці знову, але на сьогодні самим потужним потенціалом у гарнізоні являє наша авіаційна бригада з інтенсивною бойовою підготовкою, в якій проходить експеримент по 100% комплектуванню військовослужбовцями контрактної військової служби.
- Товаришу полковнику, з якими досягненнями зустріла День Збройних Сил України ввірена Вам бригада?
- В цьому році наша авіаційна бригада зробила багато чого, та досягла великих успіхів. Особовий склад нашої частини приймав неодноразово участь у командно - штабних навчаннях за планом вищих штабів, але саме головне в цьому році – була участь у навчанні «ЧИСТЕ НЕБО 2006» , де проходили спільні навчання з усіма родами військ Збройних Сил України, під керівництвом Начальника Генерального Штабу – Головнокомандувача генерал-полковника С.О.КІРІЧЕНКО, з перебазуванням на військовий аеродром м.Миколаїв.
- Які подальші завдання в бойовій підготовці очікує авіаційне з’єднання?
- В наступному році наша бригада буде приймати участь у Українсько – британському двосторонньому навчанні «ТУГИЙ ВУЗОЛ – 2007», та визначені екіпажі будуть виконувати подальшу підготовку до виконання завдань за призначенням.
- Старокостянтинівська авіаційна бригада є пілотною в Збройних Силах України щодо контрактної служби? Чи можна вже говорити про перші результати від цього нововведення?
- На сьогоднішній день наша бригада укомплектована військовослужбовцями військової служби за контрактом на 97%, що являє собою кращий результат серед інших бригад, військово - морській, яка базується у м.Севастополь та сухопутній у м.Новоград-Волинський. Завдяки переходу до комплектування контрактною службою, в нашій частині перестало існувати таке поняття, як дідівщина серед військовослужбовців строкової служби.
- Зрозуміло, що бойовий професіоналізм, престиж військової служби тримається на людях. Кого Ви хотіли б відзначити у кращу сторону?
- З нагоди свята висловлюю вдячність кожному з військовослужбовців частини досягнуті успіхи, старанність та сумлінне виконання поставлених завдань, але в кращу сторону хотів би відмітити свого заступника - це підполковник КОВАЛЕНКО Микола Миколайович.
- Ваше ставлення, Сергію Івановичу, до питання вступу України у НАТО?
- Я абсолютно підтримую політику держави, щодо вступу України у НАТО і особисто думаю та сподіваюсь, що наша авіаційна бригада буда перша в Україні та в Збройних Силах України, яка вступить до Євроатлантичного Альянсу.

 

Місто СТАРОКОСТЯНТИНІВ, привабливе для інвестицій

Початок останнього місяця 2006 року став знаковим для міста та краю. 5 грудня за участю великої кількості гостей – іноземних інвесторів, керівництва корпорації «Укрпродукт», будівельних підрядних організацій, керівництва міста, району, області, працівників заводу СЗМ та засобів масової інформації відбулось урочисте відкриття унікальної лінії по виробництву сухого молока з високотехнологічним обладнанням. Ідея вкладання інвестиційних коштів знайшла реальне втілення.
За шість місяців поточного року вдалось змонтувати цех сушки молока, не зупиняючи діючий завод. Це дасть змогу додатково переробляти 240 тонн молока при нинішніх потужності 130 тонн. Продукція заводу експортуватиметься за кордон, оскільки користується попитом. Іноземний інвестор спершу прорахував вигідність перед вкладанням мільйонних коштів.
З березня місяця планується будівництво цеху по виготовленню твердих сирів за голландською технологією, що ще значно розширить загальну потужність. Відтак, ми будемо мати один із кращих заводів на Україні. Міський голова Микола Мельничук назвав введення в дію цеху визначною подією міста.
За 1-2 роки фактично буде знята проблема із працевлаштуванням, адже найближчим часом очікується ще й будівництво потужного заводу по переробці рапсу. Старокостянтинів не випадково отримав статус міста із привабливим інвестуванням, адже саме у нас добре розвинута транспортна мережа – автомобільна, залізнична, авіаційна, високий освітній рівень городян, підтримка органів місцевої влади.
Сьогодні Україна стоїть на порозі вступу до світової організації торгівлі, а згодом і до європейського співтовариства. Такий крок вимагатиме від українських товаровиробників відповідної якості продукції. Позаяк, Старокостянтинівський завод СЗМ відповідатиме усім європейським, світовим стандартам. Очільник міської влади подякував представникам інвестиційних компаній, президенту корпорації «Укрпродукт», усім причетним до пуску лінії по виробництву сухого молока за вагомий подарунок Старокостянтинову, вручив книги з історії міста. Цього дня звучало багато привітань, вручення подарунків, квітів винуватцям цієї, справді, святкової події. Директор ВАТ «Старокостянтинівський завод сухого знежиреного молока П.М. Стрілець у свою чергу подякував присутнім за значний вклад у добру справу розбудови підприємства та гарні слова, а аматори художньої самодіяльності заводу спільно із районним відділом культури подарували концертну програму.

Василь Дацюк