актуально    гаряча тема  

Діти – наше майбутнє

Всі ми родом з дитинства. Чесність, доброта, прагнення до справедливості, стійкість до життєвих труднощів народжуються в батьківському домі. Батьківський приклад служить тим взірцем, на який діти постійно орієнтуються. Поведінка батьків сприймається як приклад, коли діти не мають ще свого життєвого досвіду. В тій сім’ї, де відносини між батьками вирізняються грубістю, байдужістю, недовірою один до одного, батьки в очах підлітків втрачають свій авторитет і тим самим лишають себе можливості впливу на них. В сім’ї, де батьки зловживають спиртним, тим більше порушується нормальний ритм життя. Загальновідомо, що більшість сімейних скандалів (пияцтво батьків, образи, нецензурна лайка, бійки) виникають в присутності дітей, які не лише спостерігають за цим, а й відчувають на собі їх наслідки як моральні, так і фізичні. Батьки, в стані алкогольного сп’яніння, досить часто втрачають контроль над собою, не дотримуються елементарних норм поведінки перед дітьми. При цьому діти хвилюються, у них часто виникають стресові ситуації, негативне відношення до батьків, а деколи і страх перед ними.

Таким чином, неблагополучна сім’я створює умови, при яких зникають позитивні фактори, які формують особистість підлітка. Діти часто задають батькам різні питання, та коли у відповідь вони чують п’яний відгук чи небажання розмовляти з ними, то починають розуміти, що батьки байдужі до їх інтересів та поглядів.
Після цього підлітки менше бувають вдома, шукають інше оточення для спілкування (групи таких же підлітків, як вони), де, на кінець, вони знайдуть своє визнання.
Так, на даний час у Старокостянтинівському РВ перебуває на обліку 62 неблагополучні сім’ї, у яких виховуються підлітки. З кожним місяцем це число зростає.
Негативне ставлення до дитини, травмує її, що призводить до того, що підліток вдається до скоєння правопорушень та злочинів. Після чого до неї застосовуються різні методи виховання. Але відсутність чи нестача батьківської любові до дитини не можна замінити ніяким штучним вихованням. Помилки батьків залишають глибокий відбиток в житті дітей, які, в більшості випадків, розраховуються за них дорогою ціною.

З початком навчального року постала нова проблема – охоплення дітей навчанням. Нерідко самі батьки не цікавляться де і з ким проводять час їх сини та доньки, байдуже відносяться до відвідування навчальних закладів. Працівниками кримінальної міліції у справах неповнолітніх Старокостянтинівського РВ постійно здійснюються профілактичні заходи по виявленню, постановці на облік та притягненню до адміністративної відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, які не виконують обов’язків по вихованню дітей. Так, за 2006 рік працівниками ГКМСН притягнуто 12 громадян за ст.184 КупАП (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей). Аби своєчасно попередити правопорушення відносно підлітків та факти насилля над дітьми, співробітниками КМСН проводяться зустрічі з педагогічними колективами загальноосвітніх навчальних закладів, виявляються дорослі особи, які втягують неповнолітніх в наркоманію, жебракування та вчинення протиправних дій. На протязі 2006 року Старокостянтинівським РВ порушено 6 кримінальних справ щодо втягнення неповнолітніх в злочину діяльність.
Окрім того, чималу відповідальність за виховання дітей несе школа. Однак важко навчати розумного і світлого тих, хто не відвідує заняття. Постійно проводиться профілактична робота і з неблагополучними сім’ями, вдосконалюється організація взаємодії зі службою у справах неповнолітніх, центром соціальних служб та навчальними закладами, що є необхідною умовою забезпечення здорового способу життя дітей та своєчасного попередження правопорушень серед неповнолітніх.
Тому необхідно об’єднати наші зусилля для належного виховання підростаючого покоління. Адже діти – це наше майбутнє.

Група Кримінальної міліції в справах наповнолітнії Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області

Тепло в квартирах буде

 Тема початку сезону опалення та нових цін на енергоносії хвилює сьогодні усіх городян. По телебаченню доводиться спостерігати словесні баталії навколо цього питання високих посадовців країни, включаючи найвищих. Від цього, правда, людям тепліше не стає, хоча ми усі є заручниками політики. Яким чином вирішується це злободенне питання на місцевому рівні – саме про це розмова із міським головою Миколою Степановичем Мельничуком.
- Миколо Степановичу, з усього видно, новий опалювальний сезон та подача гарячої води комунальним підприємством «Тепловик» розпочинається проблематично?
- Питання нагальне і проблематичне не тільки для міста Старокостянтинові, але й для всієї України. Днями я повернувся із Києва, де в ДК «Газ України» укладаються угоди на постачання газу підприємствам теплової енергетики. Уряд України підняв ціну за газ ще 26 квітня 2006 року, тобто заднім число, що поставило нас у складні умови в розрахунках за спожитий газ, відповідно ми не можемо розрахуватися за спожитий газ у повному обсязі, так як тарифи для населення було піднято значно пізніше. Хочу зауважити, що раніше Старокостянтинові в повному обсязі проводилися відповідні розрахунки.
Я на усіх нарад неодноразово вносив пропозиції до уряду, Верховної Ради, щоб внести зміни у закон «Про державний бюджет України» в статті 116, щоб визнані борги були відшкодовані на 1 .07.2006р. Тоді б и повністю розрахувалися за спожитий газ і проблеми, як такої, не було. Але вона сьогодні ще й передоплаті за природній газ. За новими тарифами газу, вартість якого для підприємства складає 686 грн. за тис. куб. ми маємо здійснити передоплату в сумі 500 тис.грн. Газ і тепло в квартирах буде. Є попереднє узгодження з ДК «Газ України», але з однією умовою, що ми проведемо передоплату.
Зауважу, що усім квартиронаймачам необхідно звернутися у відділ субсидії, визначити розмір обов’язкової плати та її сплатити. Оформлені субсидії будуть зараховані до передоплати за газ. Крім того, звертаюся до підприємств, установ, організацій терміново провести передоплату для отримання тепла. У разі невиконання цієї вимоги, вони не будуть забезпечені теплом. Ми повинні здійснити розрахунки вчасно, щоб не постраждали лікарня, школи, інші установи нашого міста.
- Миколо Степановичу, які на сьогодні встановлено тарифи на послуги теплопостачання для населення?
- Оскільки газ піднявся у ціні в 3,2 рази, а він є основною складовою тарифів, зрозуміло, що піднялися ціни за послуги підприємства «Тепловик». За опалення 1 кв.м населення сплачуватиме 4,76 грн.
- Але більшість громадян не матимуть змоги оплатити нові тарифи у повному обсязі. Як вийти із цієї ситуації?
- Мешканцям міста необхідно терміново звернутися в управління соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради. Там на Вас чекають. Вам нададуть повну допомогу в оформленні субсидії, необхідну інформацію. Хочеться наголосити, що тепер нашим споживачам непотрібно бігати за довідками ні в РЕС, ні в ЖЕК, ні в «Водоканал», ні в «Тепловик», окрім ще невирішеного питання газконтори. Кожному споживачеві необхідно написати заяву на отримання субсидії та надати довідку з місця роботи, довідку про заробітну плату або з пенсійного фонду про отримання пенсії, технічний паспорт на автомобіль. Усю іншу інформацію надає «Єдиний центр по розрахунках за житлово-комунальні послуги». Лише одна проблема – борги населення за попередні роки, які необхідно реструктивізувати. І на сьогодні ми вирішує остаточно питання, щоб люди могли на ісці провести реструктивізацію боргів. Якщо ви серйозно не віднесетеся до цієї справи і не оформите вчасно субсидії, можете накопичити величезні борги. Якщо у вас з одержаня субсидій виникнуть питання, які не вирішаться на відповідній комісії, звертайтеся безпосередньо до міського голови. Кожен громадянин, який потребує захисту, повинен отримати допомогу. Таким чином ви подбаєте про себе, про свою сім’ю, а також не допустите банкрутства комунального підприємства.

Підготував Василь Дацюк